Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bűncselekményt követtem el...

Ha bűncselekményt követtem el és a pszihológusom tud róla, köteles jelenteni?

Figyelt kérdés
Mondjuk elkövettem egy bűmncslekményt amit a törvény büntet (nem emberölésre vagy betörésre gondolok, annál kisebb súlyosságú mondjuk) és szeretnék elmenni emiatt egy pszihológushos vagy akár pszihiáterhez akkor ha elmondom amit tettem a szakembernek, köteles bejelenteni a bűncselekményt, vagy kötelezi a szakmai titoktartás? Esetleg ő dönthet hogy feljelent avagy sem? Erre milyen törvények vannak? A kisebb és a nagyobb súlyosságú bűncselekmények esetében is érdekel.
2017. júl. 15. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
A titoktartás csak az egészségi állapotodra vonatkozik. De egy komoly bűncselekményt jeleznie kell-
2017. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dzseri ***** válasza:
100%
írd le ide névtelenül, hogy mit követtél el
2017. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen a bűncselekményt úgy tudom hogy minden esetben jeleznie kell.
2017. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
62%
Jogszabályt nem tudok, de kétlem, hogy lenne feljelentési kötelezettsége. Átlagembernek sincs, akkor egy olyannak, akit még pluszban a titoktartás is köt miért lenne?
2017. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!