Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet belőle bajom? Többi lent!

Lehet belőle bajom? Többi lent!

Figyelt kérdés

A minap nézegettem gumilövedékes fegyvereket.

Megakadt a szemem egy éles rakétapisztolyból átalakított Rubber Protector nevezetű gumilövedékesen. 170 Joule csőtorkolati energiával.


Tudtommal a gumilövedékest a saját portámon szabadon használhatom.. ha szállítom, akkor csak üresen szállíthatom. Nade.. légpuskánál ez 7,5 joule lehet a maximum.

Akkor egy gumilövedékesnél mekkora az engedély nélkül szabadon tárolható maximum?



2017. júl. 15. 23:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindenhez engedély kell. No jó a 7J-os légpuskához nem - de hát az meg lepkefing. Még egy gáz-riasztóhoz is hatósági eljárás kell. Akkor a gumilövedékeshez pláne.
2017. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovpet ***** válasza:
A légfegyverek csőtorkolati energiája valóban 7,5J-ban van limitálva, de a gumilövedékeseké nincs. A gázpisztolyra vizsgáztatottaké azért nincs, mert ott szürke zóna a gumis töltés (bár van már bírósági ítélet, ahol nem marasztalták el a gumival önvédekezőt), de a muzeálisaknál sincs ilyen limit.
2017. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!