Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a komplikált helyzetben...

Ebben a komplikált helyzetben érvényesíthetem a későbbiekben a tantárgyi mentesítéseimet érettségin?

Figyelt kérdés

Szóval most leszek végzős, érettségire kell az 50 óra ingyen munka ami nekem nincs meg mivel szabadidőmben dolgozni járok iskola mellett, már 3 éve. Ez nem kifogás, de lehetne az is. Gondolkodtam, hogy ezen a héten megcsinálok pár órát, de max. szociális otthonba mehetnék, én meg nem jövök ki jól az idős emberekkel, meg a szagokat se bírom ( ammónia ) arra gondoltam mivel úgy sem kell ahhoz a munkához érettségi én elvégezném a 12. osztályt mivel egyértelműen ad nappali tagozatos jogviszonyt és a munkáltatóm így jól jár az adók szempontjából, nem utolsó sorban meg nem árt elvégezni a 12 osztályt. Viszont 50 óra nélkül meg nem mehetek érettségire. Ez idáig oké, ezt megértettem még én is.

De azt, hogy érvényben lévő diszkalkulia,diszgráfia miatti mentességemet ha majd x év múlva megcsinálom az 50 óra ingyen munkát és "kvalifikálnám" magam érettségire akkor ezt figyelembe veszik e. Tudom furcsa összetett kérdés, de érdekel. 8 éve se nyelvet se matekot nem tanultam szóval jó lenne ezt megtudnom, hogy nehogy pár év múlva derüljön ki, hogy ebből két tantárgyból is kellene érettségiznem.


( amúgy meg lusta is vagyok ilyen idegőrlő helyekre elmenni, vagy nénikkel,bácsikkal kell szót érteni vagy gyerekekkel, vagy értetlen felnőttekkel, gondolkodtam rajta, hogy kifizetek pár pénzt ilyen helyeknek, de mi van ha rosszul sül el? nem akarok bajt )


2017. júl. 18. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogyatékosotthon? Nem csak szellemi fogyik vannak (meg lejet ott mimdenfélét, nem csak sz.rt cserélni).
2017. júl. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Baratom, ezzel a mentalitassal sok sikert az elethez!
2017. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Esetleg válasz a kérdésemre? Ja csak egy jött... Fogyatékos otthon lenne a legjobb de itt ilyen nincs. Volt ,de Pécsre vitték..


Amúgy kettes, milyen mentalitás? Ingyen munka az mi jót tesz velem, föleg ha kötelező...

2017. júl. 18. 11:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyi rimánkodás közepette se látom, hogy mégis mi gátol(t) meg az 50 óra letételében.

Ha valami nem tetszik, akkor keress másikat, akad még ezeken kívül, időd is van. Kitörölni sikerül már egyedül? (ez a lényege a közösségi munkának)

2017. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!