Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet ennek a következménye?

Mi lehet ennek a következménye?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy milyen következmény lehet annak hogy autopálya felüljérorol le dobott kavics be tört egy autopályán halado autonak a szélvédöjét amivel 40.000 forintos kárt okoztunk és ezzel veszélyeztettük az autopályát. Eddig pártfogót kaptunk.

Mi lehet ebböl pénzbüntetés vagy mi?

Börtön ugye nem lehet belöle ?


2017. júl. 22. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Lopott telefonban nincs helyesírás-ellenőrző?
2017. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem simán lehet belőle börtön is, legalább felfüggesztett, mert emberéletet veszélyeztettetek.
2017. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ugyis lehet belöle hogy nem szándékosan dobtuk le a kavicsot?
2017. júl. 22. 22:07
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát most ledobott, vagy nem ledobott kavicsról van szó?
2017. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha nem tudatos dobálózásról van szó és ezt a bíróság is így látja majd, akkor azért "letöltendőtől", aligha kell tartanatok. Legalábbis, ha nincsenek "előzmények".
2017. júl. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Rossz kategória

Ez nem politika hanem törvények jog


"Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést."

2017. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo tudom csak nem talaltam olyan kategoriat ezer mentem a pilitikara
2017. júl. 22. 22:32
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez elött még semmien rendörségi ügyem nem volt eltünésen kivül.


De mar pártfogot kaptunk akkor igy is lehet következménye?

2017. júl. 22. 22:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Valamilyen következmény, biztosan lesz. De arra nem válaszoltál, hogy hogyan sikerült véletlenül bedobni egy kocsi szélvédőjét?
2017. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Hogy lehet véletlenül ledobni egy követ, ami eltalált egy kocsit? Egyértelműen direkt, poénból dobtátok le, maximum az lett véletlen, hogy eltalált egy kocsit.


Szóval ez alsó hangos is "gondatlanságból elkövetett közúti veszélyeztetés", de mivel az a kő nem véletlen esett le ezért inkább "szándékosan elkövezett közúti veszélyeztetés"-nek felelne meg. Namármost, ami számodra lényeges, hogy ezeket akár 3 év szabadságvesztéssel is honorálhatják az egyszerű pénzbírságtól kezdve.


Igazából, ha engem kérdezel, ezért simán leültetnélek legalább 1 évre és kapnál egy jó kis bírságot a kártérsítés és a bírósági díj mellé. Hogy miért? Mert, ha "túl jól sül el a buli" megöltetek volna valakit, és az már bizony legalább "gondatlanságból elkövetett emberölés".

2017. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!