Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogászok, joghallgatók! A...

Jogászok, joghallgatók! A Barátok köztben ez szerintetek is baki?

Figyelt kérdés

A jelenlegi történetszál szerint Kristóf (aki homoszexuális, és Tóbiással jár) azért vette feleségül Alízt (kamu-házasság), hogy megkaphassa az apja örökségét, aki nemrég halt meg, mert a végrendelete szerint csak akkor örökölhet, ha megnősül.

Két kérdésem van ezzel kapcsolatban:

1) Nem jog-, sőt.. alkotmányellenes az örökséget párkapcsolati státuszhoz kötni?

2) Amennyiben jogszerű a végrendeletből kitagadni a fiát, mert nem nős, nem lett volna elég az igazi párjával, Tóbiással bejegyzett élettársi kapcsolatot létesíteni? Nem vagyok jogász, csak érdekel a jog, de én úgy tudom, hogy a BÉK egy-két dologtól (névfelvétel, örökbefogadás, mesterséges megtermékenytésben való részvétel) azonos jogokat ad, mint a házasság, de az öröklési jog ugyanolyan, mintha házasságról lenne szó. Szóval ha házasságot határozta meg feltételnek (férfi-nő), de ő BÉK-ot létesít, és a magyar jog szerint azonos az öröklési jog mindkettő esetén, akkor nem támadható a végrendelet?

(Itt arra a bejegyzett élettársi kapcsolatra gondolok, amit csak azonos nemű párok köthetnek, nem a nyilvántarottra, amit azonos és ellenkező neműek is.)



2017. júl. 29. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

Azért nem baki mert ez egy fikciós sorozat. Minden sorozat egy alternatív univerzumban játszódik és annak saját szabályrendszere van, nem kötelező a mi világunkhoz igazodnia.

Pont ezért értelmetlen a valósággal párhuzamot vonni, bakikat keresni vagy mutogatni hogy bezzeg ez nem így van. De, a sorozatban így van és ezt vagy elfogadod vagy minden hülyeségen lehetne kattogni.


Szarni sem járnak el a szereplők, ezek szerint azt sem csinálják, nemde?

2017. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy szeretem, mikor kiforgatják a szavaimat..... Tudom, hogy a Barátok közt nem a valóság.

Csak egy kérdést tettem fel, hogyha a magyar valóságban játszódna a sorozat, ez jogszerű lenne. A sorozat, az sorozat, ezt én is tudom. Köszönöm. Elég volt az, amit Nórika a bíróságon művelt..... röhejes volt.

2017. júl. 29. 18:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a WC-használatot nem mutatják, viszont a történések Magyarországon zajlanak, ezért érdekel, hogy a valós törvények és alaptörvény szerint ez mennyire reális vagy irreális.
2017. júl. 29. 18:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de szerintem azt ír az ember a végrendeletébe, amit akar. A törvény pedig úgy szól, hogy akkor egyenértékű a BÉK a házassággal, ha a törvény máshogy nem rendelkezik. [link]


Ha tehát azt ír az ember a végrendeletébe, amit akar, az felülírja a bejegyzett élettársi kapcsolatról szóló törvényt.

2017. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van az ún. kötelesrész, ez a hagyaték fele, ez akkor is jár a leszármazottnak, ha az örökhagyó nem akarja (kivéve ha kitagadta az örökhagyó, de ehhez komoly ok kell, nem lehet csak úgy -- pl. ha köztörvényes bűnöző a fia). Az efölötti részről elvileg szabadon rendelkezik az örökhagyó. Nem tudom, hogy feltételhez lehet-e kötni Mo.-n az öröklést, de ha igen, akkor akár azt is meghatározhatja, hogy nővel házasodjon a fia (aztán a végkifejlet úgyis attól függ, kinek jobb az ügyvédje).

Nem nézem a sorozatot, de érdekes a kérdés :)

2017. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de tartok tőle, hogy eleve nem érvényes egy olyan végrendelet, ami feltételt köt ki.

A végrendeletben el kell osztani, ki mit örököl. Punktum. Hogy nős vagy sem az örökös, arról az örökhagyó nem rendelkezhet. Szerintem, de nem vagyok jogász.

2017. júl. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez így magyar jogszerint nem lehetséges, ahogy a filmben van. Végrendelettel nálunk teljesen nem lehet kitagadni sem senkit, csak ahogy már itt írta valaki nagyon komoly indokkal, az kb a köztörvényes bűnöző vagy ha az örökhagyót életére tört az örökös, maradandó sérülés okozott neki. Szóval, most részletesebbre időm nincs, de a srácot nem tudták volna sima végrendelettel sem kitagadni a csokigyárból (vagy miből), mindenképp lett volna része benne.
2017. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk röhejes, ami lett a régi BK-ból.. Ez is, meg amit Nóra csinált a bíróságon.. Ezért kb ki is zárhatják szerintem az ügyvédi kamarából (ezt a két-három részt láttam az elmúlt években)... térdenállva sírt, bevallotta, hogy lefeküdt a másik ügyvéddel... Vicc. A pszichológus és pszichiáter keverése meg már Orsika idejében (akkor még néztem... 4-5 éve nem) is nevetséges volt. Képtelenek bármilyen területen is szakértőket megkérdezni.
2017. aug. 4. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!