Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Másnak a tulajdonáról fotót...

Másnak a tulajdonáról fotót közzéteni sérti az illető személyiség jogait?

Figyelt kérdés

A történet röviden:

A kutyám töbsször is szerepelt már TV-ben és megkértek, hogy otthoni körülmények között is készíthessenek róla fotót, amit a tévécsatorna le is vetít majd. Ez rendben is lenne, azonban szüleim kapásból úgy reagáltak, hogy beperelik a csatornát, ha a lakásban látható tárgyakról kép készül és nyilvánosság elé kerül, mert az sérti a személyi jogaikat. Én nem értek velük egyet a döntésükben, ezért ezen össze is vesztünk. Tényleg perelhetnének ebben az esetben? (Nagykorú vagyok, a kutya pedig 100%-ig az enyém papíron is, ők nem foglalkoznak vele)



2017. aug. 11. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet úgy képet készíteni a kutyádról, hogy a háttérből csak teljesen elmosódott foltok látszanak, úgyhogy a probléma szerintem nem is létezik. Ezért úgy gondolom, hogy ez olyan izzadságszagú tiltakozás, itt valami más lehet a háttérben. Hogy perelhetnek-e, azt nem tudom, de nem tartom valószínűnek.
2017. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nagykorú vagyok, a kutya pedig 100%-ig az enyém"

Nem írtad, hogy kié a lakás, ahova beengednéd a tévéseket.

2017. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lakás meg gondolom 100%-ig anyádéké.
2017. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első, ebben igazad lehet, talán a kutya miatt. Eredetileg nem akarták, hogy legyen állat a lakásban, és még mindig van egy kis ellenszenv iránta.


Második és Kalap úr, a ház tulajdonképpen nem az övék, de az igaz, hogy a szerződést ők írták alá. A főbérlőt nem igazán érdekli, hogy mit csinálunk, amíg nem rongáljuk a lakást.

2017. aug. 11. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:

"beperelik a csatornát, ha a lakásban látható tárgyakról kép készül"

Ki kell hordani a szajrét a garázsba addig és máris nem ismeri fel a tulajdonos.

2017. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"beperelik a csatornát"

A tévések első dolga lesz, mielőtt bármit bekapcsolnának, hogy aláíratnak veletek egy papírt, ami után már nem tudtok semmiért sem perelni.

Amúgy meg vegyék fel a kertben vagy egy másik lakásban. Nem fogja zavarni a nézőket.

2017. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A dolog úgy néz ki, hogy engedély (akár írásos, akár szóbeli) nélkül nem készíthetnek felvételt más magántulajdonát képező ingatlanban. Tehát nem is a közlés a lényeg, hanem maga a felvételkészítés.


Ha azonban az ingatlan tulajdonosa/bérlője ehhez hozzájárul (és ezt valószínűleg írásban fogják kérni), akkor nincs miről beszélni.

2017. aug. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. aug. 15. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!