Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szavazati jognak miért...

A szavazati jognak miért nincs felső korhatára? Nem lenne ésszerű a bevezetése?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb érv a felső korhatár bevezetésére:


[link]


A nyugdíjasok abszolút többségben megszavazták a brexitet, ők döntötték át a mérleget a brexit oldalára, most meg már menekülnének előle....

És nem ez az egyetlen cikk, amit olvastam arról, hogy sok brexitszavazó nyugdíjas azt nyilatkozta, hogy lehet elköltözik az UK-ból.


Erről jutott eszembe a kérdés, hogy a szavazati jognak miért nem lehet felső korhatárt szabni, ha már alsó létezik? Mert ezek alapján én nem tudom elhinni, hogy egy 75 éves, csak a TV-ből tájékozódó nyugdíjas értelmesebben szavaz, mint egy 16 éves gyerek. És ez Magyarországon is egy nagy probléma.

Itthon is látom, hogy sok 16-17 éves értelmesebben szavazna, mint a nyugdíjasok jó része (tiszt.kiv.!), akik csak a TV-ből tájékozódnak, és minden propagandát benyelnek.

Itthon is tonnaszám vannak olyan videók, ahol a fideszes nyugdíjastömeg kint tüntet a fiatalok ELLEN....


Az ilyen esetek, meg a brexit alapján nem lenne értelmes dolog bevezetni egy felső korhatárt a szavazásnál?

A nyugdíjasok jó része (tiszt.kiv. megint!) ráadásul a hosszabb változásokat meg sem szavazza, mert minek, ők azt már nem érik meg....

A brexit negatív hatásait sem fogja a brexitre szavazó nyugdíjasok 80%-a megélni.


Nem provokálni akarok, és nem is vitát szítani. De ha a szavazati jognak van alsó korhatára, mert abból indulnak ki, hogy egy 15-16 éves nem tudna felelősségteljesen dönteni arról, hogy kire szavaz, akkor az ilyen (sajnos) butítható, csak egyoldalúan tájékozódó nyugdíjasoknak miért lehet? Tudom, hogy sok a kivétel, de sajnos nem ők a többség, és nem csak itthon nem....



2017. aug. 16. 21:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a társadalomban minden korosztályban vannak buta emberek, de a nyugdíjasok alkotják sok országban a legnagyobb szavazótábort....
2017. aug. 16. 21:24
 2/10 A kérdező kommentje:
Mo.n is sokszor hallani, hogy "azé a győzelem aki megnyeri magának a nyugdíjasokat", meg hogy aki belengeti a nyugdíjemelést, oda húzza is 10-ből 8 nyugdíjas az X-et.
2017. aug. 16. 21:28
 3/10 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ez nem a korhatártól vagy az iskolázottságtól függ (ugye utóbbival a zsobbik jött elő). Én a szavazáskor minden szavazni szándékozóval kitöltetnék egy pár kérdésből álló kérdőívet. Ezen egyszerű politikai-gazdasági kérdések volnának. Aki 100%-ban helyesen válaszolná meg, csak az szavazhatna. Sokan lennének bajban a helyes válaszokat illetően! Az értékelés megkönnyítése miatt x-elős lenne, és mondjuk 3 válaszlehetőség közül lehetne választani.
2017. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy az ilyen volumenű kérdéseknél, mint a brexit, hogy lehet az megengedve, hogy szimpla 51-52%-kal eldöntsék a kérdést? Én inkább itt húztam volna egy határt, hogy mondjuk 70 vagy 75%-nak kellett volna az igen-re szavazni, mert ez akkor már abszolút többség, és így nem lett volna belőle botrány sem és kétségbeesés se.

De így, hogy picivel több, mint a fele akarta csak, nevetséges. Gyanítom, hogy a nem-ek győztek volna akkor, ha 2-3 hónappal később tartják meg a szavazást.Ha meg most tartanának még egyet, tuti a nem-ek győznének.

2017. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

"Itthon is látom, hogy sok 16-17 éves értelmesebben szavazna, mint a nyugdíjasok jó része (tiszt.kiv.!), akik csak a TV-ből tájékozódnak, és minden propagandát benyelnek. "


Hát igen, mert az interneten nincsen propaganda, az maga a tiszta igazság.

Ezen kívül relatív, hogy mi az értelmesebb.


Amúgy ha annyira értelmesebben szavaznának, akkor miért is a fiatalok körében a legalacsonyabb a részvételi arány?


"A nyugdíjasok jó része (tiszt.kiv. megint!) ráadásul a hosszabb változásokat meg sem szavazza, mert minek, ők azt már nem érik meg.... "


Ezért ez nagyon szélsőséges példa az általános választásokon sem 10-20 éves programokkal kampányolnak a pártok. Nekem nagyon rémlik olyan, hogy azért szavazz rám, mert 13 év múlva ez meg ez lesz.


Ezen felül érdekelne, hogy a sok 16-17 éves közül hányan is olvasták el a pártok választási programját és az összes nagyobbét, nem csak a általa kedveltet. Valamiért nem hiszem, hogy olyan magas lenne ez a szám.


6-8 éve amikor én gimis voltam és jöttek a választások akkor többeknél egyszerű volt a képlet. Jobbik, mert a cigányok ez meg az. Semmilyen adóprogram, munkahely teremtés, gazdasági lépésekkel nem foglalkoztak és valamiért nem hiszem, hogy az elmúlt pár évben ennyit változtak a fiatalok.

2017. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Mikor és hol tüntettek a nyugdíjasok a fiatalok ellen?😀 Egyébként a kérdésedre a válasz: nem, nem lenne jó felső korhatárt húzni. Jelenleg az szavazhat, aki teljeskörűen cselekvőképes és felelős a saját döntéseiért. Ebbe a nyugdíjasok beletartoznak, a 16 évesek meg nem. A jogok felelősséggel és kötelezettségekkel is járnak.
2017. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2017. aug. 16. 22:48
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
És melyik transzparensen szerepel, hogy "Le a fiatalokkal!"?😂😂
2017. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=TPhSEsGuXYA


Én meg küldök egy ilyet. Most akkor lehet, hogy felfele és nem lefele kellene csökkenteni a korhatárt?


Amúgy nem releváns a videód, mert egy kis csoportból vagy egy-két személyből akarsz általánosítani több, mint 1 millió emberre.


Bár lehet, hogy te is olyan vagy, mint a fentebb linkelt videóban szereplők, így már mindent értek.

2017. aug. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zebulon66 ***** válasza:

Ne haragudj de én 79 éves vagyok,mint látod netezem van egy gépészmérnöki és egy informatikusi diplomám.

Szerinted nehezebb megertenem a napi politikát mint egy tizenévesnek akiknek legnagyobb problémája,hogy szexfilm nézése terhességet okozhat-e?

2018. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!