Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki ismeretlen tettes...

Ha valaki ismeretlen tettes ellen tesz feljelentest miközben tudomása van a tettes személyéről, az hatóság félrevezetése?

Figyelt kérdés

2017. aug. 21. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonyítani is tudod, hogy vvJózsi az elkövető, akkor ellene kell feljelentést tenned. Ha csak gyanítod, hogy ő volt, akkor a tettest ismeretlennek kell tekinteni, de a nyomozás során elmondhatod a gyanúdat.
2017. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,igazából azt nem értem,hogy akkor félrevezetés e, ha egyértelmű hogy a feljelentőnek tudomása van az elkövető személyazonosságáról.

(Nem VV Józsi az elkövető,csak oda szoktam írni egy fura nevet a kérdéseimhez,bocsi érte. :) )

2017. aug. 21. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem az, mint ahogy az első is írta. Mert ha egyértelműben bár tudomásod van róla, de megfelelő bizonyítékokkal nem tudod alátámasztani, akkor meg könnyen megvádolhatnak téged azzal, hogy hamisan vádolsz mást bűncselekmény elkövetésével.

Ezért célszerű kezdetben ismeretlen elkövető ellen feljelentést tenni, aminek során nyilván elmondhatod, hogy kire gyanakszol, tehát senkit nem vezetsz félre, ugyanakkor senkit nem vádolsz hamisan.

2017. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ,a zöldeket küldtem. :)
2017. aug. 21. 18:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha a hatóság számára nyilvánvaló hogy a feljelentéskor tudjuk ki az elkövető,de elhallgatjuk és ismeretlen tettes ellen teszünk feljelentést,akkor büntethetnek-e? (Így pontosabban fogalmaztam. )
2017. aug. 21. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, büntetőpert indíthatnak ellened ha kiderül. De mivel csak ti tudjátok, hogy derülne ki, hogy ti tudjátok?
2017. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%
Hamar választ kapunk erre a kérdésre, ha elolvassuk a Hatóság félrevezetése törvényi tényállását. Azt ugyanis az követi el (egyebek mellett), aki büntetőeljárás alapjául szolgáló valótlan bejelentést tesz. A kérdésben megfogalmazott dolog nem az. És az, hogy te a feljelentésben megnevezel valakit, akinek köze lehet a bűncselekményhez, még a hamis vád lehetőségétől is messze van.
2017. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!