Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni (szabálysértés...

Mit lehet tenni (szabálysértési pénzbüntetés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Még télen történt, hogy lopásért kaptam 20.000ft pénzbüntetést, amiből levonták a rendőrségen töltött időt, amit bent voltam (9.600ft). Így kaptam egy 10.400ft-os bűntetést, amit mivel hajléktalan voltam sajnos nem tudtam megfizetni. Ez Budapesten történt a X. Kerületben. Azóta lett lakhatásom és munkám Veszprémben. Két napja jött egy levél, hogy 3 napon belül mutassam be a befizetett csekk szelvényét ami 10.400ft bűntetés + 10.880ft eljárási költség és ha én ezt nem teszem meg, akkor átváltoztatják elzárásra. A befizetési határidő már több, mint fél éve lejárt és a csekk már nincs meg, mert elhagytam. Azt az egyet tudom, hogy valahogy még ki lehet fizetni akár még akkor is, ha már jön a levél, hogy ekkor meg akkor jelenjek meg itt és itt letölteni az elzárást. A kérdésem az, hogy hogyan tudom kifizetni és mit tudok tenni, hogy ne kelljen leülnöm? Köszönöm válaszukat.



2017. aug. 25. 22:45
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Ha máshogy nem tudod megoldani kérhetsz talán még részletfizetést.
2022. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!