Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági végrehajtó megkeresés...

Bírósági végrehajtó megkeresés nélkül tartozást jegyzett be a házamra. Többi lent?

Figyelt kérdés

Szóval egy kb 5-6 évvel ezelőtti tartozást ráterheltek az örökségemre úgy,hogy a földhivataltól hamarabb jött levél, mint ettől a végrehajtótól. Azonnal kifizettem a tartozást, ami a tőketartozásnak több, mint a kétszere volt, pedig azonnal fizettem volna, ha kapok levelet.


Most jött az igazoló levél a befizetésről, és arról, hogy nekem fizetnem kell még 2x6.600 ft-ot, hogy leszedjék hivatalosan a házról és a hozzá tartozó gazdasági épületről. De ezt is valami hiánypótlásként írja, mit pótoljak mégus? Két összetartozó ingatlanon van, ebből a gazdasági épület 6000 Ft-ra van becsülve (nem, nem írtam el), tényleg 6.600 ft hogy levegyék róla a tartozást? és mégegyszer 6.600 a házról? és miért nekem kell kifizetnem? nem küldtek semmi levelet, felszólítást, értesítést, semmit!


2017. aug. 29. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

6600 Ft alapján én arra tippelnék, hogy az a földhivatali eljárási díj. Mivel 2 épület kapcsán kell eljárniuk, ezért 2*6600.

Mindenesetre hívd fel az ügyintézőt és beszéld meg vele, ez a legegyszerűbb módja, hogy világos legyen a helyzet.

2017. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kézbesítési vélelem
2017. aug. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen. a 6600, - Ft az I. fokú eljárási díj a Földhivatalnál.

Azért kell kétszer kifizetni, mert 2 ingatlan van megterhelve.

Azért kell Neked kifizetned, mert Te vagy a jogosultja az ingatlannak. (A Te érdekedben áll, hogy tehermentes legyen a 2 ingatlan).


Hogy mit kell pontosan hiány pótolni, az a földhivatali végzésből kiderül. Olvasd el figyelmesen.

Ha nem érted, hívd fel az ügyintézőt. (jobb felső sarok, ügyszám alatt).

2017. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, de a levélben nincs semmi csekk, nincs határidő, nincs leírva, hogy hova utaljam, teljesen érthetetlen.
2017. aug. 30. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ezt a Földhivatal küldte, hogy fizetned kell, akkor nem lesz csekk.


Ez úgy van, hogy kitöltöd a formanyomtatványt, mellékeled hozzá a megfelelő tartalmú okiratot, bemész a földhivatalba és a pénztárnál fizetsz.

Majd ugyanazzal a sorszámmal szólítanak egy ügyintézőhöz, ahol beadod a szükséges iratokat.


És ennyi.


Formanyomtatványt ad a biztonsági őr bácsi is, aki ott fog állni a sorszámosztó automata előtt.

2017. aug. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem küldtek semmi levelet, felszólítást, értesítést, semmit!"


Ezt erősen kétlem. Maximum nem a bejelentett címeden élsz, vagy nem vetted azokat át.

Ha ÖBV-ről beszélünk, akkor egy hiteleződnek a tartozását hajtja, tehát elég, ha a hiteleződ küld Neked felszólítást, mivel onnantól kezdve tudsz arról, hogy lejárt esedékességű tartozásod van felé, amit ők végrehajtásra adhat.

Mégis milyen levelet vártál volna még?


Ha meg adóhatósági (NAV) végrehajtóról beszélünk, az adóhatóság többet levelez az adózókkal, mint kellene, tehát ha átvetted a leveleket, tudnál róla, hogy tartozol. A végrehajtás megindításáról nem köteles egyik sem írásban értesíteni, onnantól kezdve, hogy valakinek lejárt esedékességű tartozása van, bármikor lehet erre számítani.

2017. szept. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!