Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztoly használhatom...

Gázpisztoly használhatom itthon ha durrantani szeretnék azaz a riasztó töltény részére gondolok vagy feljelenthet a szomszéd?

Figyelt kérdés
2017. szept. 8. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mért ne használhatnád? Tiltja valami?

Feljelenteni meg természetesen feljelenthet. Tiltja neki valami?

Hallottad már azt a szót, hogy demokrácia?

2017. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem, hogy feljelenthet e ha igen hol lehet használni!?
2017. szept. 8. 16:55
 3/13 árokpart ***** válasza:
Saját magánterületen, de inkább bent a lakásban vagy melléképületben használd. Ha bent használod, akkor nem is lövésnek hallatszik,hanem pl. egy becsapódott ajtó stb. Kint az udvaron sem tiltja semmi, de nem ér meg annyit, hogy esetleg a szomszéd balhézzon. Én is melléképületben használom.
2017. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 árokpart ***** válasza:
Egyébként milyen stukkert vettél? Nekem Bruni forgótárasom van meg élesből átalakított PA 63-as.
2017. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ekol viper lite

Nagyon elégedett vagyok vele.

Annyi h nem gumilovedekes. Vagyis a cső menetes és van egy olyan játék rá amibe egy gumilovedek mehet de nem játszok vele.


Tehát nem jelenthet fel a szomszéd ha durogtattok vagy csendhaboritas címen igen?

Szilveszterkor lehet durogtatni gondolom amikor tűzijáték stb is mehet ugye?

Amúgy meg marad a célnak amire vettem önvédelem

2017. szept. 8. 20:49
 6/13 árokpart ***** válasza:
46%
Ha feljelent akkor sem lesz belőle ügy, mert saját magánterületeden nem tudsz garázdaságot elkövetni, csak közterületen. Viszont azt te tudod jobban, hogy milyen viszonyban vagy a szomszédoddal. Szerintem szólj neki, hogy vettél egy gázpisztolyt ki szeretnéd próbálni és ha durrogást hall akkor az te vagy a gázpisztolyoddal. Nyugodtan elmondhatod neki, mert otthon tartani gyakorlatilag állampolgári joga mindenkinek, sőt a viselésre is azonnal mindenkinek megadják az engedélyt. Ezt nem kell úgy titkolni, mint egy éles lőfegyvert, mert ez olyan mintha pl. kenyeret vettél volna a boltba, vagy bármit.
2017. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez a szomszédságtól is függ , ahol sok a kutya meg a kisgyerek vagy az öregek élnek azok balhézhatnak . Garázsba kazánházba füldugóval használhatod , esetleg ha kérdezné valaki mi ez akkor azt mondod hiltizel .
2017. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Családi házban vagy lakásban élsz? Mert nem mindegy!


Lakásban ne csináld soha.


Családi házban simán, nyugodtan. De ha nem Szilveszter van, akkor azért 10-20-nál ne lőj többet egyszerre.

2017. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
szerintem simán feljelent engem is felbaszna az ideg ha a szomszéd nekiállna durrogtatni.Max a pincében.Meg egy idiota gázpisztolyt minek durrogtatni ugyse lő ki semmit,tök felesleges.
2017. okt. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9:


Ja, lő 20-at 5 perc alatt.


Akkor is feljelented a szomszédot, amikor órákon keresztül fúr, mert éppen barkácsol valamit?


Meg nem akciófilmeken kellene felnőni. Egy lövésnek (akár éles pisztolyból, akár gázpisztolyból) már 50-100 méterről sincs kb semmi hangja, de legalábbis csak olyan erős, amit naponta ezerszer hallhatsz más dolgoktól is. A valóságban hallottál már pisztolylövést mondjuk 100 méterről, vagy csak beszélsz?


(Nyilván, aki a panelban lövöldözik, az idióta. Ezzel egyetértek.)

2017. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!