Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi kártérítésre kötelezhet...

Mennyi kártérítésre kötelezhető a munkavállaló?

Figyelt kérdés
Kamionos vagyok és felmondtam egy céhnél, 1 hét múlva a belépésem után, mert az volt a szerződésben, hogy a teljes vagyonommal felelek a lopásáért és minden káreseményért. Előző munkahelyemen 200-ezerig kellett a kárt fizetni teljes mértékben, 200-2 millióig a 200 feletti rész 10 százalékát. 2 millió felett a teljes kár 10 százalékát.

2017. szept. 10. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Hivatalosan a lopásért 100 százalékban felelsz. A károkozásért ha gondatlanságból eredő kárért a bejelentett béred négyszereséig vagy felelős, de ennek összegét csak a munkaügyi bíróság állapíthatja meg. Ha a károkozás súlyos gondatlanság vagy szándékosságból ered akkor 100 százalékban behajtható.
2017. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szántóvető ***** válasza:
100%
az ilyen munkaszerződés ellentétes a munka törvénykönyvével tehát majd a bíróság kimondja hogy semmis.a lopás rendben van de az egyéb káresemény nincs mert az bármi lehet pl az is hogy este kiraboltak.konkrétan hogy keletkezett a kár?
2017. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem volt kár, nem volt semmi probléma. Amikor felvettek ehhez a céghez, akkor csak aláírtam a szerződést és beültem a kocsiba és mentem. 1 hét kellett hozzá, hogy felmérjem, a munkaszerződés értelmét, hogy nem fizetik a parkolást, továbbá a káreseményekkel kapcsolatban nekem kell helytállnom, a teljes vagyonommal. Ez után telefonált a feleségem, hogy a cégjegyzékben végrehajtást jegyeztek a cégre a navosok. Ekkor felmondtam és kértem, hogy vegyék át a kocsit... Most már itthon vagyok, de kíváncsi vagyok, mit kockáztattam.


Pl. a fizetés, munkabér és napidíj 2 részletben történik 10-én és 24-én. 10.-én a minimálbért fizetik forintban, 24-én a napidíjat euróban. Az átváltással bukok 4 forintot a wabis középárfolyamos kifizetéshez képest. A 24-i napidíj, azonban nem arra a hónapra érvényes, hanem az előző hónapot fizetik akkor. Eszerint, a kifizetés előtte 1 nappal, 42 ledolgozott napidíj van a cégnél benn és 24.e után 1 nappal 21 napi napidíjam van benn a cégnél. Ez pénzben kifejezve 1260-2520 euró. közötti összeg. Ugyan ez a wabinál max. 10 nap, de ott nem kell aggódni, hogy kifizetik e vagy benn ragad.

Telefonál az asszony, hogy megnézte a cégkivonatát a cégemnek és ott azt látja hogy végrehajtás alatt van a cég a nav. által. Akkor betelt a pohár. Azonnal felmondtam.

T. Munkaado!

Tekintettel arra, hogy a ceguk ellen felszamolasi eljaras folyik, tovabba

az eddigi tapasztalt munkaadoi magatartasra, azonnali hatallyal FELMONDOK.

Nem bizom onokben es nem latom biztositva a munkaberem es a napidijam es

egyeb juttatasaim kifizeteset. Kerem a gepkocsi telephelyre rendeleset es

annak atvetelet.

Kedves xxxxx,

tájékoztatlak, hogy nincs társaságunkkal szemben felszámolási eljárás.

Ha jól látom végrehajtási eljárás van folyamatban, de nem tudom hogy miért, azt 8 óra után tudom kideríteni, mert akkor kezdenek el dolgozni a NAV-nál.

Írásban is megerősítem azt amit telefonon mondtam.

A héten nem tudlak lecserélni, mert már elvállaltam a fuvart Anglia felé.

Ma délelőtt befizetem a számládra a jövő csütörtökig esedékes napidíj összeget, amennyiben jövő csütörtökön nem tudnálak lecserélni, akkor még a jövő héten befizetem a maradék 1 hétre járó napidíjadat is.

Üdvözlettel:

Nem kell a pénzetek, ki akarok szállni, lerakom az árút és a kocsival bemegyek Magyarországra és odaállok a nav elé, a papírokat odaadom a portásnak.

Kedves xxxx

eredeti kérésednek eleget téve át fogom szervezni a fuvarokat és a telephely felé keresek egy fuvart, hogy holnap le tudj szállni a kamionról.

Jelentkezz, ha üres vagy és küldöm a fuvart amivel be tudsz jönni Ausztriába.

Üdvözlettel:



-------------------------

2017. szept. 11. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!