Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Különvagyon, vagy nem?

Különvagyon, vagy nem?

Figyelt kérdés

Házasságkötés előtt az egyik fél által hitelre vásárolt ingatlan amelynek törlesztése házasság kötés után a felek által közösen történik.

Milyen lepapírozás szükséges a válás esetén vagyonmegosztáshoz,vagy az összeg visszakövetelhetőségéhez a tulajdonjoggal nem rendelkező fél számára.



2017. szept. 12. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Èn nagyon különvagyon párti vagyok, 2 gyerek és 10 év házasság után is, pedig boldogan élünk együtt.


Ebben az esetben az a fél akinek az ingatlanja van fizesse a törlesztöklet is egyedül, és az egész ingatlan az csak is az ö nevén maradjon.


Ha meg még is közösködni akarnak, akkor a másik fél fizesse ki az ingatlan addig kifizetett rész felét. Ezek után fizessék az ingatlant közösen, és ha válás lesz akkor is fele fele arányban osztosztkodnak.


De pont ezért az elsö változat nekem tisztább.

2017. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én is úgy tudom, hogy a különvagyon értékén szerzett vagyon megtartja különvagyon jellegét, hiába van hitel rajta amit nyilván közösen törlesztetek. A másik fél a válást követően megtérítési igénnyel élhet az általa befizetett törlesztők erejéig.

Én azt mondanám, hogy ha kifizettétek a hitelt, akkor annak arányában, ki mennyit tett hozzá lehetséges a tulajdoni hányad módosítása.

2017. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
utolsó vagyok, pontosítok: tehát akié volt a lakás a házasság előtt, az az ő különvagyona, ami a házasságkötés után is az marad. Ha közös törlesztés van, akkor is különvagyon marad, és a tulajdonrésszel nem rendelkező házastárs megtérítési igénnyel léphet fel, de ha nem akartok pereskedni, vagy egyáltalán nincs is válás csak etikai kérdés, akkor irassátok át a tulajdoni hányadokat. Pl ha a házasságig 80% volt kifizetve, utána meg közösen fizettétek és vége a hitelnek, akkor lehet h a maradék 20%-ból 10%-ot kap tulajdonrészként a másik házastárs.
2017. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első: házasságban minden bevétel, jövedelem és kiadás közös.

Egyik fél sem tudja "külön" fizetni a törlesztőrészletet.

2017. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Leginkább megegyezés szükséges. Akár szóban. És ha ezt közösen előadjátok, úgy lesz bejegyezve.


A vagyon mindig azé, akinek a nevén a földhivatalban be van jegyezve. Aki ehhez bármilyen módon anyagilag hozzájárult, ezt bizonyítania kell, és akkor egy bíróság (közjegyző) eszerint ítél. Vagy ami sokkal egyszerűbb, az egybehangzó kérés szerint.

2017. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A házasság elött vett ingatlan magánvagyon, és az is marad (kivéve, ha a tulajdonos hivatalosan közös vagyonná teszi).


A házasság alatti törlesztés értéke közös szerzemény, ennek fele jár mindkét félnek válás esetén.


Ez azonban nem jelent az ingatlanban tulajdonrészt, csak értékben számít.

2017. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!