Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » TB járulék levonása de be nem...

TB járulék levonása de be nem fizteése költségvetési csalás a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés

Anno állampolg és jogi ismeretek tárgyat is tanultam és úgy emlékszem a TB járulék az olyan kvázi adóként fizetendő kötelező levonás amely közvetlenül az állami költségvetésnek megy és annak ordas részét képezi. Vagyis költségvetési elem, mellyek való csalás visszaélkés költségvetési csalás.


Kérdésem: ha egy munkáltató a vele munkaszerződésben álló alkalmazottjától levonja a TB-t hónapról hónapra, de nem fizeti be sehova (hanem zsebre teszi) akkor az költségvetési csalást követ el?


A levonás a havi bérjegyzékkel igazolható bizonyítható.


2017. szept. 18. 08:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
En ugy tudom h neked kell fizetni a tbt de ha nem akkor ertelem szeruen teged lop meg a munkaltatod es fel kene jelenteni de minimum uj allas utan nezni... Am honnan tudod h nem fizeti be?
2017. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

???


Atyaúristen. ezt a sötétséget..... egy munkaviszonyban álló embernek miért kéne MAGÁNAK fizetni atb -t mikor a munkáltatót terheli a tb fizetési kötelezettség ld jogszabály. És le is vonja hónapról hónapra.


És honnan tudni hogy nem fizeti? Onnan hogy jött egy "füles" egy másik munkatárstól hogy érdemes lenne utána nézni a tb-nek és lám igaza is let sajnos mert idén 17ben még egy fillért se fizetett be a munkáltató a munkavállalója után.

2017. szept. 18. 10:06
 3/19 anonim ***** válasza:
Nagyon hülyék! Ha bejelentenek kötelező fizetniük a TB-det. Miútán kirúgnak még 45 napig fizetik utána 7000 ft / hó.
2017. szept. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

És az az igaz vicc hogy ha én feljelentem a munkáltatót az összes elcsalt pénzt egy összegben be kell nekik fizetniük majf ráadásként még meg is büntetik őket.

Komolyan nem értem csalnak hogy megspóroljanak némi pénzt miközben ha buknak (és bukni fognak) ennek a tripláját kell majd büntivel együtt kiperkálniuk....

Persze engem kirúgnak majd de ez se menti fel őket a fizetési kötelezettség alól.


Hogy ez mire jó.

2017. szept. 18. 10:53
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató levonja a munkavállaló után fizetendő járulékokat (munkavállalótól levont és a munkáltatót pluszban terhelő - a szocho és a szakképzési hozzájárulást), ezeket bevallja. De ez a cég adófolyószámláján fog megjelenni, nem a munkavállalóén.


Tehát ha neked nincs hozzáférésed a cég folyószámlájához -és ha nem az ügyvezetője vagy vagy a könyvelője, akkor mezei alkalmazottként aligha van-, akkor miért vagy annyira biztos benne, hogy nem fizetik be?


Egyébként Téged, mint munkavállalót az sem érint, ha nem fizetik be, mert a céget fogják megbírságolni, nem Téged.

2017. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"akkor miért vagy annyira biztos benne, hogy nem fizetik be? "


???? bent voltam a tb ügyfélszolgálaton. ilyen egyszerű. mit kell egy halál egyszerű dolgot bonyolítani?

Ügyfélszolgálat személyi ig. jó napot pistike vagyok a Kis Alma kft-nél dolgozom, fizeti-e utánam a munkáltató a TB járulékot?


Hát kedves pistike az a helyzet hogy idén 17-ben még egy fillért se jött be a cégtől befizetésként. Kér róla igazolást? Kérek. Itt van.


Ilyen egyszerű.

Mit kell ezen bonyolítani?

2017. szept. 18. 11:40
 7/19 A kérdező kommentje:

" az sem érint,"


???? Hogyne érintene. A cég csal és hazudik bele a képembe. Hoyg érted hogy nem érint? Hogyne érintene?

2017. szept. 18. 11:41
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értem, hogy nem érint, hogy neked személy szerint hátrányod nem lesz belőle.


Az egyetlen ami Téged érint, hogy be vagy-e jelentve.

Ezt ügyfélkapun tudod ellenőrizni.


Azon túl a fizetendő járulékokhoz tulajdonképpen nincs közöd.


Egyébként elárulom, hogy HA valóban be vagy jelentve és nem fizetik be a bevallott járulékokat, elmondásod szerint idén még semmit... Max. 1 hónapon belül rádobott volna a NAV egy inkasszót a cég bankszámlájára.

És a NAV behajtja a tartozást.

A cégen. Nem rajtad.


Mert Te, mint alkalmazott, ne tehetsz róla, ha a munkáltató nem fizeti be.

2017. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Max. 1 hónapon belül rádobott volna a NAV egy inkasszót a cég bankszámlájára. "


Ja másutt is ezt mondták de hozzá is fűzték van hogy "néha csúszik" így lesz az 1 hónapból 8....

2017. szept. 18. 20:43
 10/19 anonim ***** válasza:

Könyvelőként mondom neked, hogy jópár éves szakmai tapasztalatom alatt soha nem láttam olyat, hogy 8 hónapig ne intézkedne a NAV.


Nem állítom, hogy lehetetlen, de rettenetesen minimális rá az esély.


Max. akkor fordulhat ilyen elő, ha a cég bankszámláján nincs pénz - inkasszót attól persze ráraknak és amint pénz érkezik rá, viszik -, de ha pl. átutalással kapod a fizetésed, ez az opció is kilőve, mert akkor az inkasszótól nem tudnának béreket utalni. Mármint amíg el nem fogy az inkasszó.

2017. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!