Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnek beadni kervenyt a...

Kicsilany26 kérdése:

Szeretnek beadni kervenyt a strausburgi birosagra. Hogyan tehetnem ezt meg itt Debrecenbol?

Figyelt kérdés
Mindenre szeretnem a valaszt...hova es hogyan milyen nyelven ki forditja le szemelyesen stb...koszonom.
2017. szept. 20. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol tart az ügy, de itt minden le van írva: [link]



Ott a cím is (1. oldal, jobb alsó sarok), és mint írják, hagyományos levél is küldhető, magyar nyelven is írható.

Űrlapot küldenek, ez is kitölthető magyar nyelven is.

Viszont, az érdemi tárgyaláskor angol, vagy francia nyelv válik kötelezővé.


De, a „Tudományok → Egyéb kérdések” helyett szerencsésebb lett volna a „Politika → Törvények, jog” alkategóriába tenni a kérdést.

2017. szept. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnál egy segítő szervezethez fordulni, mint pl a TASZ. Ők kenik vágják és végül is az a dolguk, hogy a tudatlan magánszemélyeknek ezeket az ügyeket segítsenek teljeskörűen elintézni.
2017. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű ügyről lenne szó?

Fontos, hogy csak akkor fordulhatsz a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához, ha az adott jogsérelmet a hazai bírósági rendszerben már megpróbáltad érvényesíteni, csak sikertelenül, illetve ha az adott jogsérelem orvoslására nincsen is hazai megfelelő eljárás.

2017. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A telekom 2 eve nem koti at a kabalt az uj cimemre...van ket atkotesi szerzodesem...nem szuneteltette pedig kertem...nincs hatralekom..de viszont februar

ota nem vagyok hajlando fizetni..roviden...mindenenrol van papirom...meg arrol is h hibaztak mert nem szuneteltettek...voltam a bekelteton...megirtak a levelet stb..arra meg nem erkezett valasz....aztan menjek be az uzletbe es beszeljek a vezetovel....a dekodert adjam le es nem kell fizetnem kotbert....na nem...fizetek egy szolgaltatast amit nem elvezek...kerem vissza a penzem...ha irok h adjak vissza a lovem rogton tulfizetesem van...okosak mi???

2017. szept. 23. 08:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Emiatt nem fogadnak a strasbourgi bíróságon.

Hol merítettél ki Magyarországon minden jogorvoslati lehetőséget? Ráadásul szolgáltatóval kapcsolatos vitáról van szó.


Legegyszerűbb fogyasztóvédelemhez fordulnod. A Fogyasztóvédelmi Hatóság megszűnt, Járási Hivatalhoz fordulhatsz.

Itt olvasható tájékoztató: [link]


Illetve, fordulhatsz bírósághoz is.

2017. szept. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olvadtam mar h a telekom nem adtaki az ugyfelenek a hivaslistat mert valaki allandoan zaklatta.....beadta a kervenyt es x osszegre megbuntettek
2017. okt. 22. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!