Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki internetről illegáli...

Ha valaki internetről illegálisan rendel nyugtatót, előre fizet, de nem kap semmit mi történik? Többi lent.

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha rendelek XY-tól egy doboz vényköteles nyugtatót az interneten (pl frontint) és az illetőnek előre kifizetem az általa megírt összeget (most legyen 1000 forint), elutalom, majd várok..várok..és várok... de nem történik semmi akkor mi történik? Mivel illegális szert rendeltem gondolom rendőrségre ilyennel nem mehetek. Az lenne a kérdésem, hogy az akinek kifizettem a gyógyszer árát (tehát az eladónak) de ő nem küldött nekem az ég világon semmit, neki lehet ebből baja? Ezért őt megbüntethetik, mert ez nem vatera, én rendeltem tőle frontint, én fizettem ki előre, ő pedig nem küldött semmit, vélhetően nincs is neki. Ilyenkor az az ésszerű gondolom, hogy megkérem, hogy utalja vissza a pénzt és kész igaz? Mert a rendőrség ilyennel nem tud foglalkozni? Persze ha elmennék a rendőrségre, hogy én gyógyszerért fizettem, de nem kaptam semmit, valószínű, hogy még ki is nevetnének?


Nem egy horribilis összeget fizettem ki, szó sincs róla, nem tízezreket, párezer forintot, csak engem leginkább az a része érdekelne, hogy ilyenkor az akinek én fizettem, megütheti a bokáját, vagy ezt most nyeljem le, így jártam, és többet ne fizessek senkinek előre?



2017. szept. 22. 03:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük bejelentését, a NAV munkatársai amint tudnak intézkednek az ügyben!
2017. szept. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így jártál tipikus esete.


Feljelentheted, de ha külföldi szállítótól rendeltél akkor nem fognak vele foglalkozni. veled viszont feltétlenül mivel egy vizsgálat során mindenkit megbüntetnek aki szabály vagy törvénysértést követett el.

2017. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A NAV ilyen ügyekkel nem foglalkozik . :D
2017. szept. 22. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugtatót ne rendelj, attól nem fogsz beállni ráadásul azt ingyen is beszerezheted itthon.

Elmész a pszichiáterhez panaszkodsz, hogy fél éve súlyos depis vagy fáj a fejed, nem alszol stb és már írja is an atidepit meg nyugtatót, ha elmondod, hogy állandóan ideges vagy.

2017. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!