Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » OMFF feljelentés mit ér a...

OMFF feljelentés mit ér a gyakorlatban ha úgyis kirúgnak?

Figyelt kérdés

Ha a munkálztató jogsértés követ el a káromra mire megyke azzal hogy feljelentem a céget az OMFFnél? Hiszen a dolog jellegéből adódik hogy anonimitás kizárható. Az odáig tiszta hogy az omff nem adja ki a feljelentő személyét de azért azt képzeljük el hogy a cég csal pistikével kapcsolatban (pl csak részidőre jelenti be de full időben foglalkoztatja és ki se fizeti a többletet) majd megjelenik az omff és elkezd pisike papírjai közt kotorászni akkor ugye a cég azonnal rájön hogy pistike feldobta a céget.

És akkor pistikének lőttek mert meg fogják találni a mondvacsinált de papíron jogszerű indokot az eltávolításra.


Ezért kérdem mit ér az ommf bejelentés a gyakorlatban? Céget megbüntetik bosszúból meg a bejelentőt előbb utóbb úgyis kirúgják.

Akkor mire is jó az egész?


2017. szept. 23. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

egyértelmű, hogy nincs sok értelme tovább ott dolgozni, ha feldobod a céget a szerveknél..

de aki 8 órát dolgozik 4 órás bérért, az miért nem megy el inkább közfogiba? lehet még jobban is járnál vele anyagilag..

2017. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"de aki 8 órát dolgozik 4 órás bérért, az miért nem megy el inkább közfogiba?"

én ezt azért nem mondtam....


de a kérdés akkor is kérdés hogy amikor a munkahelyme dolgairól beszélek a családnak vagy akárkinek akkor egyből jön a kérdés hogy és miért nem jelented fel?

és a kérdésem nekik is hogy feljelentem és akkor mi lesz? mehetek állást keresni. szóval nem nyerek csak vesztek vele.

2017. szept. 23. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:

így meg aránytalan fizetést kapsz.. amúgy ésszel csinálják ezt természetesen, nem 3 munkaszerződést vesznek elő, hanem 5x-10x annyit. De gondolom a munkáltatódnak is van esze, és rugalmas munkaidőkeretben foglalkoztat és úgy is papírozza.

Amúgy erre szokták azt mondani, hogy "ez van". Ha van lehetőséged dobbants, ha meg nincs akkor felesleges őrlődsz ezen, úgyse fog változni.

2017. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"nem 3 munkaszerződést vesznek elő, hanem 5x-10x annyit"


nehezen. 4en vagyunk.

+ a főnök és ennyi.

2017. szept. 23. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak pistike papírjait nézik meg de inkább keres egy másik munkahelyet
2017. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Nem csak pistike papírjait nézik meg de inkább keres egy másik munkahelyet"


De attól még pitike másnap repülhet.

2017. szept. 28. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!