Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szüleim halála után, a megörök...

Csitta82 kérdése:

Szüleim halála után, a megörökölt ház után kell örökösödési adot, illetéket fizetnem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy a közvetlen leszármazottaknak az öröklés után nem kell illetéket fizetni( a ház értékének 18 százalékát). Ez igy van? vagy még él ez az ado?
2017. szept. 24. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
20 millió forint alatt nincs illeték.
2017. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak félrevezetni, de úgy emlékszem, már megszüntették az örökösödési adót.
2017. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9 éve szüntették meg, mi voltunk az elsők akiknek nem kellett.Úgy tudom, azért van felső határ az ingatlan értékénél, utána kell.
2017. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, látom már írták hogy 20 millió a felső határ.
2017. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyenes ági rokonok egymás után (pl. gyerek szülőtől) (és házastársak egymástól) illetékmentesen örökölnek.


Nincsen semmiféle 20 milliós felső határ. Az csak nevelt vagy mostohagyerekekre, szülőkre vonatkozik.

2017. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!