Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhető-e az állam / rendőrs...

Perelhető-e az állam / rendőrség azért, mert ártatlanul gyanúsítottak meg és vesztettem el a munkahelyem?

Figyelt kérdés

Egy komoly informatikai cégnél helyezkedtem el, amely állami megrendeléseket is teljesít, így C típusú átvilágítás is szükséges volt. Ebbe belementem, majd kb másfél hónap múlva magához hívatott a vezető és közölte, hogy meg kell vállniuk tőlem, mivel gondok akadtak az átvilágításon, de Ő sem tud többet, mivel ez államtitok. Rá egy hétre gyanúsítottként kaptam idézést egy amúgy nem kis ügyben, de kiderült másfél év után, hogy ártatlan vagyok, így megszűntették ellenem a nyomozást bűncselekmény hiánya miatt.


Egyébként nagyon gáz, hogy bárkit meg lehet csak úgy gyanúsítani, és ezzel az egzisztenciáját veszélybe sodorni.



2017. okt. 7. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jelen esetben téged részben erkölcsi, részben jól mérhető anyagi kár ért, ami a nem kellően megalapozott gyanú miatt következett be (a bűnügyi rendszerben levő hiba miatt), ezért alapos ügyvéd segítségével vagyoni és nem vagyoni kártérítésért pert lehet indítani.
2017. okt. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem perelhetsz, mert a gyanusításnak valami alapja csak volt - ugyanis enélkül nem is indult volna el a vizsgálat.


Bárkit NEM lehet meggyanusítani, csak akinél van rá valami ok, pl az elöéletében vagy egyéb körülmények teszik indokolttá.

2017. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mi okból ne lehetne bárkit meggyanúsítani ? Hol van erre valami jogszabály?

Első körben valóban ügyvéd kell ,persze jó pénzért . Kívánom ,hogy sikerüljön ,azért ez már megalázás amit veled tettek.

2017. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Perelhető, de ez egy elég bonyolult ügy. Az átvilágítást is az állam végezte, és mivel nem tudsz róla semmit, ezért azt sem tudhatod, hogy a gyanúsítás miatt volt-e. A munkáltatódnak nem hiszem, hogy jogában állt tőled megválni egy ilyen vizsgálat miatt. Szóval ez azért kicsit összetettebb, mint hogy bepereled a rendőrséget.
2017. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Igen, nyilván okkal gyanúsít meg embereket a rendőrség, és nyilván a kérdező esetében volt is ilyen ok. Ez lehet valami tök bagatell dolog is, a rendőrségnek nem kell bizonyítania a bűnösséget gyanúsítás előtt. Így igen, kvázi bárkit meg lehet gyanúsítani, és épp ezért létezik az ártatlanság vélelme, egy átvilágításnak nem lenne szabad figyelembe vennie egy gyanúsítást, és munkáltatónak pedig nem lehet ok, hogy valakit egy gyanúsítás miatt bocsásson el.

2017. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Az átvilágítás során buktál meg, úgyhogy szerintem nem sok esélyed van.
2017. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Igen, nagyon gáz. Nem az, hogy meggyanúsítottak, hanem az, hogy idáig jutottunk, miközben rengetegen ma sem hiszik el, hogy ez így van. Nagyon gáz, hogy emberek tömegei tartanak egy ilyen jelenséget magától értetődőnek. Te is. Most már nem, miután érintett lettél. Késő. Már nem ezen kell gondolkodni, az nem fog eredményre vezetni.
2017. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Keress egy nagyon jó ügyvédet. Én is voltam már hamisan gyanúsítva, átérzem a helyzetet. Szurkolok neked.


(Egyébként az a röhej, hogy ha egy ilyen esetben a munkáját vesztett, egzisztenciálisan veszélybe sodródó ember kap valami kártérítést, majd a munkanélküli gettólakó ugyanilyen helyzetben kevesebb kártérítést kap, már ott fog ugrálni minden jogvédő, hogy miért nem jár mindenkinek ugyanannyi... :(

2017. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Téged mivel gyanúsítottak és hogy zajlott az eljárás?
2017. okt. 7. 17:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel keress egy jó ügyvédet a híresebbek közül...
2017. okt. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!