Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyerekgyilkosság csak akkor...

A gyerekgyilkosság csak akkor megvetendő, ha ferdehajlamúságból eredően követik el?

Figyelt kérdés
A pedofilokról, gyerekgyilkosokról és hasonlóakról ugyebár tudni, hogy a börtönben finoman szólva nem részesülnek tekintélyes bánásmódban, sokan meg se érik a büntetésük végét. De ezzel szemben ha jól tudom, azok, akik bosszúból, erődemonstrációból és hasonló okokból ölnek gyereket, nem különösebben vannak megvetve, még talán tekintélyt is élveznek a többi rabtól. (Gondolok itt például: Túszejtőkre, akik gyereket raboltak, majd megölték, mert nem kapták meg a váltságdíjat. Vagy mondjuk maffiózókra, akik kinyíratják a riválisuk családját.) Ezek mégis mitől különbek? Szerintem aki bármely okból képes egy gyerek életét elvenni, az már eleve betegnek kategorizálható valamilyen fokon.
2017. okt. 12. 21:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
De írhatnám példának a nőket ölő sorozatgyilkosokat kontrában azokkal, akik teszem azt balesetnek álcázva megölik a feleségüket biztosítási csalás végett. Ők mitől különbek? Hisz ugyanúgy nőt gyilkolnak.
2017. okt. 12. 21:45
 2/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Szerintem a gyilkosság az áldozat nemétől, korától és minden más adatától függetlenül megvetendő.
2017. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2: Amennyire én tudom, ha "csak símán" kinyírsz valakit (férfit), akkor amiatt akár király csávóként is tekinthetnek rád a börtönben. És ugyanez talán igaz azokra a gyereket vagy nőt ölt egyénekre, akik nem ferdehajlamtól vezérelve cselekedtek.
2017. okt. 12. 21:55
 4/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerekgyilkost ugyanúgy kezelik,ha pedofil,ha nem.

Ott nem számít,hogy molesztálta is-e a gyereket.


Utána jön a felnőtt ember elleni gyilkosság.Illetve az élet ellenes cselekedetek,pl szervkereskedelem.


Ezután a nemi erőszak,emberkereskedelem.


Ezek után pedig minden más bűntény.


És az a durva,hogy ezeket mind egy helyre rakják.

2017. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Ne a hulye filmekből indulj ki. Szita Bence gyilkosát megverték amikor bekerült. De már külön cellába rakják az ilyeneket, éppen azért, hogy a többi rab ne bántsa. Nem igazán jellemző a maffiózókra sem, hogy gyerekeket ölnek. Ezek inkább csak filmeken vannak. Persze egy merényletnél lehet gyerek is áldozat. Sajnos.
2017. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

6:


"Nem igazán jellemző a maffiózókra sem, hogy gyerekeket ölnek."


Nem egészen maffia, de tudom mondani az Árja Testvériséget, mint börtönön belüli szervezetet. Egy dokumentumfilmben láttam, ahogy azt tervezgették, hogy a kinti ellenségeiket családostól megöletik. És egyikük ezért árulta el őket, mert úgy érezte, ez már túlmegy azon, amire ő emberi lényként képes. De ő volt az egyetlen köztük.

2017. okt. 13. 00:34
 7/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%

"Amennyire én tudom, ha "csak símán" kinyírsz valakit (férfit), akkor amiatt akár király csávóként is tekinthetnek rád a börtönben."


Ne haragudj, nem vagyok járatos a börtönök életében. Én a való életről beszélek, és normális, értelmes emberekről. Én valahogy ilyesmi körben mozgok, és nekem az ő véleményük számít, nem a lecsúszott börtöntöltelékeké.

2017. okt. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
8: De a kérdésem a börtönökre vonatkozik, hogy ott miért bánnak másképp azokkal, akik gyakorlatilag ugyanolyan kategóriás gyilkosságokat követnek el.
2017. okt. 13. 07:04
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Nehogy már a börtönhierarchia alapján próbáljuk hangolni az értékítéletünket, mert akkor a végén kitaláljuk, hogy a sima lopás vagy a garázdaság tulajdonképpen erény. :D

De hát le is írod a választ. A gyerekgyilkosság minden körülmények között súlyos bűn, instant beutaló a pokolra.

2017. okt. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

10: Épp ez az. Aki nem betegségből gyilkol nőt vagy gyereket, az ugyanúgy megérdemelné, hogy odabent csicska vagy k*cs*g legyen.


Maffiózók esetében esetleg belejátszhat az, hogy rangjukból eredően nem mernek kötözködni velük.

2017. okt. 13. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!