Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közlekedési szabálytalanságot...

Közlekedési szabálytalanságot ha felvesz a kamerám, fordulhatok vele a rendőrséghez?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem jó kezdés, félek, hogy jelentesz engem is, de válaszolnom kell, érzem. Igen fordulhatsz ha olyan a szitu akkor még foglalkoznak is vele. Remélem nem kifogásolod a válaszomat.
2017. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%
Ez a csíra minden választ kifogásol. Az első hozzászólásból is látszik hogy kapott már választ, csak nem tetszett neki, aztán töröltette.
2017. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Előző kis csíra, nem kell anyázni, és akkor nincsen töröltetés. Ennyi. Köszi a béna válaszokat.
2017. okt. 15. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, abszolút. Sőt, telepíthet valaki maszek traffit és a rendőrségnek végzett bérmunkában szívathatja a szerencsétlen autósokat. Ellenben a feljelentettnek joga van az eljárás során elkérni a felvétel másolatát, illetve pár keresztkérdés után tisztázni a kamera pontos pozícióját. Ha tehát egy jó ügyvédhez fordul, esetleg egy ilyen fórumon jól kérdez, majd tudását a hatóságnál alkalmazza, akkor kamerád helye, illetve a felvétel pontos adatai, időpontja, stb. az eljárás minden résztvevője számára publikussá válik. Ez azért lehet kellemetlen, mert a jelenlegi túlszabályzott és mesterségessé tett, élhetetlen jogi környezetben egyre jobban terjed az okozott kár arányos megtérítésének elve. Ez azt jelenti, ha X-nek Y szándékosan bármiféle kárt okoz, Y nem az általa nyilvánvalóan hasznavehetetlennek vélt hatósághoz fordul segítségért, hanem felméri, hogy X pl. feljelentésével, vagy egyéb cselekményével összességében mekkora pénzben kifejezhető kárt okozott neki. Mondjuk bírság+jogi költségek+kiesett munkaidő+üzemanyag költség, esetleg elmaradt haszon, stb...

Erre rátesz egy biztonsági 1,5-es...kétszeres szorzót és egy nagyobb, vagy több kisebb akcióval viszonozza a kedvességet. Mondjuk hetente beragasztózza a zárját, lekromofágozza/átfesti a kocsiját, folyton oldalról egy kínai, 50 méterről gyertyagyújtogatós elemes pointerrel kilézerezi a kamerát, felönti olajjal a kapubejárót, összekeni gépzsírral a kilincset, minden elhaladáskor kapucnit húzva csupán csak üt egyet kulcsának tollával a fal vakolatán, amivel akár hónapok alatt leamortizálhat egy többmillás felújítást. Összegraffitizi a kaput, téli fagyban felönti egy flaska vízzel a kapu előtti teret, esetleg felpisili a jeget a betonra, vajsavval hónapokra hányásszagúvá teszi a szívatást kezdő X cuccait, véletlenszerű, nem túl gyakori időpontokban kiszúrja a ház előtt álló kerékpárok, gépjárművek gumijait, a kerékpár lakatokba pillanatragasztót tölt, stb...

Nem akarok tippeket adni, csak a nyilvánvalóan sokak által jól ismert esetekből mondtam pár közismert példát. Szóval lehet egymást feljelentgetni, szívatni, csak nem kell meglepődni, ha egyszer az illető istenigazán az emberére akad és esetleg éveken át kergetik az őrületbe esetleg az elköltözésig elmenve egy még szorgosabb idegennel egymást. Ráadásul ha okosan csinálja, azt már nem fogod a nyakába varrni, mint a közlekedési szabálytalanságot. Ne legyen igazam hallod. Egy zsákfaluban lakom. Erre fele mióta eszem tudom, így intézik az ilyesmit. És nincs jelentgetés, piszkoskodás mert mindenki tudja, ha egyszer valaki elkezdi, annak éveken át nem lesz vége. Sokkal egyszerűbb megtalálni a közös nevezőt és megbeszélni a dolgokat a másikkal. Talán a nagyvárosba kevésbé gyűrűzött még be ez a hagyomány, de a statisztika kemény dolog, faluról is sokan költöznek át. Sose tudhatod, kibe kötsz bele ismeretlenül, vagy ha ismered is, neki milyen kapcsolatai vannak. Sokszor lepődtem már meg, milyen kicsi is ez a világ...

Szerintem ne tedd.

2017. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A komoly károkozás, esetleg személyi sérülés történt (mondjuk leszoritott egy autós egy bringást az árokba) akkor tedd meg. Egy szimpla index elmaradás miatt felesleges.


Tudok olyan falut ahol senki sem indexel, ha valaki mégis, akkor azt tudni, hogy az nem odavalósi. De ott egyébként olyan a nép, hogy a bolt előtt hagyott autóban a kulcsot is benne hagyják a letekert ablak mellett, rend van egyébként.

2017. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első kérdés, hogy milyen kameráról van szó?

Otthoni házra felszerelt, vagy kézben hordott, vagy autóban levőről?

A te döntésed menyi problémát akarsz magadnak.

Ha jelented lehet, hogy téged is be fognak hívni párszor, esetleg tanúskodnod is kell.

És persze van esély rá, hogy téged is megbüntetnek, vagy perbe fognak az alábbi törvény miatt, hogy ha van az eredeti képen felismerhető személy, vagy valami más miatt.

"Ptk. 2:48. §

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges."

[link]

.

2017. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztonságtechnikai tanfolyamon nekünk azt a tájékoztatást adták, hogy közterületre kamera kihelyezésekor


- Köteles vagy tájékoztató táblán jól látható módon feltüntetni feltüntetni, hogy kamerával megfigyelt a terület.


- Köteles vagy a kamerádat jól látható módon felszerelni, azaz nem rejtheted, "kémkamerázni" tilos. Nem véletlen tiltott ezen eszközök használata sem.


- Kiskapu itt is: Érdekes módon álkamerát viszont tetszés szerint feltehetsz, arra nem vonatkozik efféle tiltó szabály. :)


- A kamera a ház utcafrontját figyelheti, ahonnan legfeljebb 1,5 méterre láthat ki a közterületre, vagy a képmező maximum 50%-án lehet közterület.


Ezzel elég nehéz lenne közutat figyelni és a rendszámokat lesni... Szóval ha így tettél, az szerintem nem jogszerű. Jogszerűtlenül megszerzett bizonyíték pedig ilyen szabálysértési jellegű eljárásokban általában nem vehető figyelembe.

Bűnügy persze kivétel, ha mondjuk egy nemi erőszakot, gyilkosságot, stb. filmezel le. De ott se simogatják meg érte az ember buksiját szerintem és a védőnek lehet rá jó sansza, hogy a bíró figyelmen kívül hagyja ezt a bizonyítékot.

Szóval ha a feljelentett ügyvédje elkezd kaparászni, egy kontra pert simán a nyakadba akaszthat és a rendőrségnek ez esetben kötelező kiadni a bejelentő adatait, továbbá a felvétel másolatát, mint tárgyi bizonyítékot. Ezért írtam fentebb, hogy célszerű óvatosnak lenni, mert a kamera tulajdonosának is van veszteni valója...

2017. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy valóban vannak pl. magán traffipaxok, erre a jog lehetőséget ad. Természetesen ezek a rendőrséggel kötött szerződésben üzemeltethetők. A berendezésed se lehet tetszőleges, hanem vizsgáztatott, hitelesített, engedélyes, plombázott cucc. Tehát ilyen módon jogszerűen lehetnek felvételeid, amiket az adatvédelmi törvények betartása mellett kell kezelned, sorszámozottak, fekete dobozban tároltak az adataik, hogy ne tudd manipulálni, stb. Nem csak úgy megy, hogy lemented a szomszéd szatócs boltban vett kínai DVR-edről egy pendrive-ra a felvételt és besétálsz vele a szemközti őrsre...

Alaposan körbe van bástyázva ez a terület jogszabályokkal, hogy az emberekkel ne szaladhasson el a ló és ne az egyébként gyakran elég lusta hatóságot macerálják folyton.

2017. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 corsair1969 ***** válasza:
Ha nem személyi sérüléses a baleset vagy nem cserbenhagyàs nem tenném..Töbször behivnak tanúskodni,hónapokig tart az eljàràs...
2017. okt. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!