Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ahol van halálbüntetés, ott...

Ahol van halálbüntetés, ott mi kell ahhoz, hogy valaki hóhér legyen, lehessen?

Figyelt kérdés
Milyen fizikai és mentális feltételeknek kell megfelelnie?

2017. okt. 19. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Kellőképpen beteg lelkület kell hozzá. Fizikálisan meg annyi, hogy meg tudjon nyomni egy gombot. A pallos ideje lejárt.
2017. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Már nagyon régóta nem alkalmaznak hóhérokat. Mindig valamelyik börtönőr nyomja meg a gombot, mert már méreginjekciót alkalmaznak.
2017. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Régen, a közhiedelemmel ellentétben a hóhérokat nagy tisztelet övezte. Az volt a szokás, hogy megkérdezte a halálraítéltet, hogy megbocsát-e neki. Nem számítottak gyilkosnak, csak az ítélet végrehajtóinak. Ma már más idők járnak... Amúgy bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak leírtam a gondolataimat.
2017. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 méreginjekciót tudtommal csak az Egyesült Államok néhány államában alkalmaznak.

Gondolom, a harmadik világban még ma is kell némi anatómiai ismeret ahhoz, hogy miként oltsák ki az elítéltek életét.

Sztem az USA-ban néha van pszichológiai teszt, mivel elég megterhelő, hogy megölnek egy embert, még ha jogilag van is rá felhatalmazásuk.

2017. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Fehér oroszosságban, Kínában és talán még Irakban is van halálbüntis. Ott vannak hóhérok is.... Talán még Szaúd-Arábia ide tartozik. Gondolom különböző országokban különbözőek a feltételek. Arra is készülj, hogy itt ott azért a hóhérokat is időnként felkötik.
2017. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Mi kell hozzá?

Gyomor.

Mi nem kell hozzá?

Lelkizés.

2017. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom, hogy amikor Mo-n még volt halálbüntetés, akkor a börtönőrök közül ajánlották fel egy arra alkalmas embernek, hogy vállalja-e. Ő vállalta és szépen begyakorolta az akasztást bábun. Utána pedig ő végezte az adott börtönben, amíg volt halálbüntetés. Úgy tudom, egyszerre 3 ítéletvégrehajtó volt Magyarországon. Az egyik a szegedi Csillagban, a másik a fővárosi Gyorskocsi utcában. Évente összesen 6-10 halálos ítélet volt, tehát ez abszolút alkalmi munka volt.

A többi napon ugyanolyan büntetésvégrehajtási dolgozók voltak, mint a többiek.

2017. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4: Bocs, igazad van. Nem tudom miért csak az USA ugrott be. Pedig pár éve még volt is hír, hogy valamelyik arab országban hóhért keresnek.
2017. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!