Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató egyoldalúan módosít...

Munkáltató egyoldalúan módosította munkaidőmet és fizetésemet is-nem írtam alá semmit? Más megoldás mint a bíróság? Mert akkor kirúgnak

Figyelt kérdés

Mit tehetek? Munkáltató egyoldalúan módosította a munkaidőmet és a fizetésemet is. Nem járok be annyit mint eddig és nem is kapok annyit. Van egy élő határozatlan szerződésem ami nem került módosításra vagyis nem tehette volna meg hogy a pénzemhez hozzányúljon mégis megtette.

Mit tehetek a bíróságon kívül? mert ha odamegyek (vagy akár OMMFhez ) nyilván nagyon rövid időn belül kirúgnak valami kamu de jogszerű indokkal.

Vagyis ha kussolok és tűrök akkor is vesztek ha meg szólok és fellépek akkor is vesztek mert kirúgnak (akkor vesztek csak igazán).

Más lehetőség?


2017. okt. 21. 10:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Tedd szóvá, közben keress más munkát.

Minek maradnál itt, ha kitolnak veled?

Nem kell bírósághoz menni, pont elég fenyegetőzni vele.

Mellesleg ne írj alá semmit, ha kirúgnak, és nem elég jó az indok, újra ott a bíróság, amennyiben téged hibáztatnak, ha meg nem, akkor jár a végkielégítés.

A közös megegyezést meg ne írd alá, ha azt akarnák, ennyi.

2017. okt. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Teljesen törvénytelen. Se nem módosíthat meg a fizetésed is maksz több lehet vagy ki kell rúgna és visszavennie.


Nem tudom hogy mit tudsz tenni szakszervezet fenyegetőzés nav ezeket. Meg reklám a cégnek hogy mekkora genyók.

2017. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

-elvette a munkáltató a pénzemet/-félek, hogy kirúg


Akkor döntsd el, hogy mi a fontosabb.

2017. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

"Akkor döntsd el, hogy mi a fontosabb."



De pont erről beszélek hogy ez egy lose - lose szituáció nekem!!!

Vagyis kb semmit se tehetek csak bukhatok

mert vagy kussolok és akkor átvernek meglopnak minden hónapban

vagy bíróság stb és akkor kirúgatom magam


és ne mondjuk hogy majd a bíróság így meg úgy.... mert a bíróság elmeszelheti a céget na de rajtam ki segít ha állás nélkül leszek?


Vagyis két opcióm van bukta vagy bukta.


Így hogy legyek okos?

2017. okt. 21. 12:22
 5/33 anonim ***** válasza:

De pont ez az, hogy nem rúghatnak ki kamuindokkal, mert vagy fizetnek (ezt soha senki nem akarja), vagy azzal is mehetsz a bíróságra.

Persze, nyilván sz*r életed lesz, és másik melót kell keresni, de gondolom azt amúgy is keresnél egy ilyen után, amit megtettek veled.

Vagyis vagy legombolod őket, vagy bőven lesz melód a balhé ellenére is, míg találsz mást.


Nem értem, miért ne érné meg legalább megfenyegetni a munkaadót a bírósággal.

2017. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

"hogy nem rúghatnak ki kamuindokkal, mert vagy fizetnek (ezt soha senki nem akarja), vagy azzal is mehetsz a bíróságra. "


Ez csak a cég "kreativitásán" múlik. Én feljelentem a céget mert elvett tőlem, ő meg nem is azonnal de +1-2 hónap és talál jogszerű megalapozott (persze kamu...) indokot.

Mondjuk kitalálja hogy funkcióátszervezés és ezzel kapcsolatos megszűnő munkakör létszámleépítés. Na köss bele...


Másik forgatókönyv. nem rúg ki. Helyette olyan légkört terem hogy magamtól sikítva menekülök. Láttam már ilyet. A levegővételbe is belekötnek minden baj ha van sapka az ha nincs az.

És ki se kell rúgni mert ezt senki se bírja sokáig főleg ha nem csak a főnök száll rád, hanem a seggnyalók főnöki pincsikutyák hada is. Azokból meg van bőven.

2017. okt. 21. 14:42
 7/33 A kérdező kommentje:

"de gondolom azt amúgy is keresnél egy ilyen után"


Keresni azt lehet. Találni azt nemigen.

Vagy amit találnék az minimálbéres trógermeló lenne. Annál meg még ez is jobb.

2017. okt. 21. 14:43
 8/33 A kérdező kommentje:

"Nem értem, miért ne érné meg legalább megfenyegetni a munkaadót a bírósággal.

"



Meg ugye itt a gyakorlati helyzet hogy nálam határozottabb kiállású emberek már fenyegetőztek és a vezetőség kb kiröhögte őket.

Flegmán annyit mondtak nekik hogy menjetek csak.

2017. okt. 21. 14:54
 9/33 anonim ***** válasza:
Megint kezded? Megmondtuk ba*meg hogy mit csinálj. De te csak fèlted ezt a sza* helyet is. Akkor csak szo*jàl tovàbbra is ott ahol vagy, senki nem fog sajnàlni. Tudod èn mit tettem ha valahol nem tetszett valami? Kinyitottam a szàm, ha nem lett erdemi vàltozàs, lelèptem. Ennyi. 1-2 hèten belül mindig talàltam melòt. Jobbat. Tudod ez a baj veled hogy màstòl akarod a megoldàst, pedig kaptàl tanàcsot, amit nem fogadsz meg. Akkor ez van, fogadd el a sorsot ès ne ìrd ki a kèrdèsedet naponta.
2017. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

" Tudod ez a baj veled hogy màstòl akarod a megoldàst, pedig kaptàl tanàcsot, amit nem fogadsz meg."


MILYEN TANÁCSOT???? HOL??? MUTASD MÁR!!!! HOL?????????????????



én nem látok semmit.

újra és újra elmondom hogy NEM HAGYHATOM OTT. Nem tehetem mert soha többet sehova engem fel nem vesznek nem kellek sehova.

Ahova meg felvennének az még ennél is szarabb minimálbéres trógermeló. Na oda meg én nem megyek.

Akkor milyen tanácsot könyörgöm mit......

2017. okt. 21. 15:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!