Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyembe mit csinálnátok?...

Helyembe mit csinálnátok? Illetéket kell fizetnem.

Figyelt kérdés

Öröklök ingatlant, kb. 1 millió az illeték, de semmi vagyonom sincs, nem vagyok hitelképes.


Ha lemondok róla az államé ha nem mondok le akkor fél év múlva az övék.


Mielőtt megkapnám, hogy ingyenélőnek még levegő se jár, kérlek EÜ dolgozó vagyok, csak épp nem vagyok túlfizetve és max. fél millió hitelt kapnék úgy, hogy most se jövök ki a pénzemből, hó végén már 10. alkalom, hogy 1000 forint marad. Van vésztartalékom, ami 42 ezer forint.


Ja és nem kamu kérdés, van pár hetem dönteni. Nincs aki segítsen, uzsorába meg nem megyek bele...


2017. okt. 25. 17:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Igen, hitelképes vagyok csak fél millióig, azzal meg nem megyek ügyebár semmire ha még egyszer annyi kéne. Mielőtt félreértene valaki. BAR listás se vagyok, eddig nem volt hitelem.
2017. okt. 25. 17:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg részletfizetési kérelem benyújtása?
2017. okt. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, belebuknék, mert jól emlékszem 1 év, és az havi 85ezer lenne... tudod, ez olyan, hogy a főbérlő is jól lakjon meg az állam is... nehéz. Persze ha megkapom 1 évre, 4 hónapra adják, legalábbis ismerős szerint.
2017. okt. 25. 17:34
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Nekünk is kellett vagyonszerzési illetéket fizetni egy lakáscsere miatt. Kérvényeztem, és simán engedélyezték a részletfizetést. OK, nem éppen alacsony részletekben, de azért ki tudtuk fizetni - egyben esélyünk sem lett volna rá.


Szerintem kérvényezd te is, valószínűleg megkapod, hiszen nekik is az az érdekük, hogy fizesd ki, arra pedig csak így van esélyed, és ezt ők is elfogadják.

2017. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérj részletfizetést
2017. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pesszimista kérdésed alapján az derül ki, hogy nem tervezel semmit az örökséggel, mert így is, úgy is az államé lesz. Az ilyen gondok megoldására szolgálnak az ügyvédek. Nemcsak részletfizetést kérnek, de segítenek pénzzé tenni az örökséget, aminek értéke feltehetően meglehetősen tetemes lehet, ha 1 milka az illeték.
2017. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A végrendeletbe az van, hogy nem adhatom el... 100 éve a családban van pontosan 104 év. Másik kérdésem az lett volna, hogy ér e valamit ha kikötötte az örökhagyó, hogy nem adható el... félek, hogy bukó lesz... jól meg lettem szívatva, duplán, halál, meg ez. Pesszimista vagyok, igen.
2017. okt. 25. 19:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiadni albérletbe a havi részlet fejébe? Nem kerülne pénzedbe és végül tiéd lesz.
2017. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!