Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garancián belül visszaküldött...

Garancián belül visszaküldött termék visszaszerzési határideje?

Figyelt kérdés
Visszaküldtem garancia lejárat előtt fél évvel egy hibás fejhallgatót, és a cég azt mondta, hogy a gyártó javítja/cseréli a terméket és nem ők, ezért el kell küldeniük a gyártónak, és majd onnan visszaküldik. Email-ben jelezték, hogy lehet akár fél év is de nagyon ritkán. 5 és fél hónapja, hogy elküldtem nekik, és minden email-re csak az a válasz érkezik, hogy: A termék feltételes ügyintézés alatt van, elbírálás még nem történt ahogy megkapjuk az információt továbbítjuk Önnek. Lassan azt feltételezem, hogy meg sincs már a fejhallgató, ilyenkor mi a teendő? Mennyi idő után reklamálhatok, esetleg magasabb rendű hatóság bevonásával? Ők átvették és nyilatkoztak is róla, feltételezem innentől az ő felelősségük és saruk ha bármi történt.

2017. okt. 27. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Már 15 nap után fordulhattál volna fogyasztóvédelemhez. Irigylem a türelmedet, én biztos rájuk borítottam volna az asztalt már max. egy hónap után...
2017. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy is, hogy jelezték email-ben, hogy lehet több mint 3-6 hónap?
2017. okt. 27. 22:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Érdekes még, hogy a garanciánál azt mondták, hogy a gyártó bírálja el, hogy csere vagy javítás, és arról magyaráztak hogy gyári garancia, de én tőlük vásároltam, és a tőlük kapott garanciajegyen is az van, hogy *** Kft, 24 hónap garancia, tehát a garanciajegyen meg se jelenik hogy gyárigari, csak az hogy ők vállaltak 24 hónapos garit
2017. okt. 27. 23:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy van megfogalmazva a jogszabályban, hogy törekedni kell a 15 napon belüli javításra. De indokolt esetben túl lehet lépni. Fél év már nemigen lehet indokolt.

Most nincs időm átrágni magam rajta, bár nem hosszú, itt van:

[link]


Viszont 15 napon belül mindenképpen nyilatkozni kellett volna, hogy javítják vagy cserélik.

Fordulj a fogyasztóvédelemhez.

2017. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!