Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen problémáim lehetnek...

Kándor Lajos kérdése:

Milyen problémáim lehetnek egy érdekházasságból, amiből igazából senkinek nem származik anyagi előnye, és nem károsítunk meg vele senkit?

Figyelt kérdés

Megismertem néhány hónapja egy még fél évig kiskorú lányt, akivel nem alkotunk egy párt. Róla kell tudni, hogy jelenleg gyermekotthonban lakik hivatalosan (nem hivatalosan többnyire nálam van). Felmerült az az ötlet, hogy elveszem feleségül, ezzel nagykorúvá válik, és nem kell visszamennie olyan körülmények közé. (Gyámhatósági engedélyt már megkaptuk a házassághoz)


Részemről egy teljesen önzetlen cselekedet lenne, szeretném kicsit megkönnyíteni az életét. Nyilván nem törvényes a dolog, de semmi előnyünk nem származik ebből, és nem okozunk senkinek kárt vele. A kérdésem, hogy lehet ebből később problémánk, ha mondjuk 1 év múlva elválunk közös megegyezéssel? Vannak akik vizsgálják az ilyen házasságokat, vagy mondjuk csak bejelentés után járnának utána? Mi lehet ebből a legrosszabb fogatókönyv? (Az fel sem merül, hogy a lány kihasználna vagy ki akarna semmizni, megbeszéltük hogy házassági szerződést is írunk)


2017. nov. 5. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

szerintem fölösleges ilyen hülyeséget csinálnod


akkor vegyél el valakit ha tényleg szereted és úgy látod hogy egy életen át a társa akarsz lenni

2017. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És az sem merül fel, hogy te kihasználod a lányt? Kicsit egyoldalú a dolog. És még valami. Ne hivatkozz a jó lelkedre, indíték mindenhez kell. A lányét értem, de mi a tiéd?
2017. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem ebből csak gond származik, főleg később amikor beleszeretsz valakibe, nem éri meg és a lánynak sem.
2020. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!