Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegnap voltam a dokinál,...

Tegnap voltam a dokinál, csütörtök de-re hívott vissza, mehetek holnap dolgozni tp alatt, papír nélkül? Lesz bajom?

Figyelt kérdés

Nem értek a táppénzes papírhoz, és a neten se találok ehhez kapcsolódó anyagot. Csak olyat hogy elmehetünk-e otthonról stb..ami nem idevág.


Múlt héten is itthon voltam, de azt szabira írom ki, nem lettem jobban. Így elmentem dokihoz tegnap délután.

Ma reggelre szinte semmi bajom, munkába ellenék.

Bemehetek holnap úgy, hogy Táppénzes papírt kapok majd a dokitól? A pénzügyi osztálynak a bérszámfejtésnél lehet jelezni, hogy ki vagyok írva 09.-ig, azonban én 08.-án már dolgoztam?

A dokinak esetleg jelezhetem ezt? Nem ismerem, életemben 3x voltam nála, nem tudom megírná-e csak hétfő-keddre. Mivel az ő utasításával ellenben bementem dolgozni. És betegállományba vett ugyebár.


Köszönöm,



2017. nov. 7. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz, de mivel táppenzt és fizetést nem kaphatsz ugyanarra a napra, nem sok értelme van. Hacsak nem zsebbe kapod a pénzt.
2017. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul rozikós, mert ha éppen ilyenkor ér valami baleset a munkahelyeden, akkor xarban vagy és nem csak te...
2017. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
mehetsz nyugodtan te féreg
2017. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szóval: illegális.
2017. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én úgy értettem a papír nélkült, hogy bent vagyok, de nincs nálam a TP-s papírom még, mivel csütörtökön kapom meg.


Nem akarok egyszerre fizetést és TP-t kapni, pont, hogy fizetést szeretnék és a TP-t szeretném arra a napra érvényteleníteni, ezért kérdeztem a bérszámfejtős kérdést.

2017. nov. 7. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez jó kérdés, de ha a körzeti, mondjuk az elmúlt 5 napra kiállítja a táppénzes papírt, nem hiszem, hogy "töröltethetsz" belőle egy napot, amikor leadod a munkahelyeden. A papír kiállítása előtt, megbeszélheted a dokival, hogy már jól vagy, írjon ki előbb dolgozni.
2017. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát próbáltam elérni az oepet, de nem sikerült, foglalt volt, 15:00-tól meg nincs ügyfél fogadás. Hát már ebbe az 1 napba csak nem halok bele, csak a fizetés miatt lett volna jó. Meg hát ez egy friss munkahely 4 napja vagyok ott. Igaz elsőnek vagyok/voltam beteg, azonban, előtte más okokból is volt ilyen havi 1-2 napos távollétem. Elég kellemetlen, mert nem vagyok az a lógós fajta. :( :(
2017. nov. 7. 16:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy dolgozol és fizetést kapsz, vagy táppénzt. Ha táppénzen vagy, akkor nem dolgozol.

Tehát vagy otthon maradsz a táppénzed alatt, vagy kora reggel felhívod az orvost, hogy adja oda a táppénzes papírodat a mai napig bezárólag, hogy holnap mehess dolgozni.

2017. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ez ÁFA csalás. A Táppénzt mindenképpen megkapod az államtól, mégha a cég nem is fizeti ki, ha meg lenyúlja az áfacsalás.
2017. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!