Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Testvér ingatlan tulajdonrészé...

Testvér ingatlan tulajdonrészének megvásárlása illetékmentes?

Figyelt kérdés
És ha nem akkor működik az a dolog hogy megveszi az egyik szülő és én megveszem a szülőmtől. így illetékmentes ha jól gondolom.
2017. nov. 18. 09:01
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem működik. (Nálunk is hasonló szituáció van, már utánanéztem.)

Az illetékmentesség csak egyenesági rokonok között működik, a testvér viszont oldalági rokon.

Úgy lehet megkerülni, ahogy írtad is, két adásvételi szerződéssel (vagy két ajándékozási szerződéssel), az elsőben a szülő lesz a vevő, a másikban a testvér.

2017. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. nov. 18. 09:40
 3/7 A kérdező kommentje:
És a valódi pénzmozgások is ügyvédi vagy egyéb felügyelet alatt történnek? Magyarul kell lennie valós pénzmozgásnak is az adásvételi után? Esetemben 2x is? Még nem adtam vagy vettem ingatlant csak azért kérdezném.
2017. nov. 18. 09:48
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem ellenőrzi senki.

A lényeg, hogy mindkét adás-vételi szerződést ügyvéd ellenjegyezze, innen kezdve nincs semmilyen ellenőrzés.

(Ha valaki nem fizetne, akkor a károsult fél amúgyis pert indítana a pénzéért.)

2017. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És amikor a szülő eladja az ingatlant a gyereknek (esetemben a 2.adásvétel) akkor nem kell SZJA-t fizetnie mivel 1 éven belül adta el?
2017. nov. 19. 11:28
 6/7 Shai-Hulud ***** válasza:
Miért nem ajándékozási szerződéssel csináljátok? Nincs eladás, nincs szja, nincs adó, nincs illeték...
2017. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lakástakarékot felhasználni csak adásvételivel lehet ha jól tudom.
2017. nov. 20. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!