Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bizonyíthatóan német...

Ha bizonyíthatóan német származású apai ágon a családom, visszaköltözhetek Németországba magyar állampolgárként?

Figyelt kérdés

Sajnos németül jelenleg nem tudok, csak angol erős alap, ill. közép szinten, de hajlandó vagyok újra elkezdeni németül tanulni. A felmenőim a 18. században lettek Magyarországra telepítve (a városkát is tudom, hogy valószínűleg honnan), magyarnak érzem magam, de fontosak a hagyományaink is, pl. a protestáns vallásunk.


Szeretem Magyarországot, hazaszerető ember vagyok, büszke vagyok az itt élt felmenőimre, de kezdek belefáradni. Diplomásként több, mint másfél éve nem találok állást, egészségügyi ellátás gyakorlatilag nincs. Az egyetemeken azt látom, hogy nagyon tehetséges emberek, lepusztult kis szobákban üldögélnek egyedül és arról beszélnek, nincs forrás. Az akadémikusokról -MTA rendes tagjai- alkotott véleményem nagyon rossz. A középiskolák, gimnáziumok közül, csak az elit kategóriásak a megfelelők, de azokban is csupán 1-2 kitüntetett osztály erős (máshol olyan tanárokat kapnak, aki éppen jut). Más ágazatokban, amibe belelátok, pl. a mezőgazdaságban az látszik, hogy földalapú támogatás nélkül összedőlne, de azzal együtt is csak vegetál. Mindent az EU szabályoz, párbeszéd az ágazatban nincs, korrupció és pl. földbérlő strómanokon, multicégeken keresztüli le rablás annál nagyobb. Ez sem alternatíva az élethez. A cégkultúra alacsony, a KKV vezetők között sok a maffiózó és a politikai szerencselovag. Az állami tulajdonú nagy cégek jó része zűrös (ügyfelüknek sem jó lenni, nemhogy ott dolgozni). A külföldi multik nagy része, pedig csak lerabolja, kizsákmányolja az országot.

Tisztelet a kivételnek, minden fenti szektorban!


Az egyházak gyakorlatilag nem működnek, közösséget nem jelentenek, nem céljuk, hogy hitben élő családokat adjanak a társadalomnak. Sok az egyházi köntösbe bújtatott szekta, a megélhetési papok, lelkészek. Három templom van a városomban a vallásomból, de egyikben sem találok közösségre, gyakorlatilag hívő vagyok, de hitemet nem tudom gyakorolni.


Az emberek zárkózottak, nehéz ismerkedni, nehéz komoly párkapcsolatot találni, a családok java része szét van verve, rengeteg a válás. Sokaknak, csak a pénz számít, tisztelet a kivételnek. A közösségi élet gyér, ami hivatalosan van, pl. táncházmozgalom, az is nagyon takaréklángon működik. Közösségépítéssel is próbálkozom, de az emberek passzívak.


Nem érzem itt jól magam, de nem felejteném el Hazámat, Magyarországot, a gyerekeimet is megtanítanám magyarul és németül is, gyakran el is hoznám őket ide, sőt a szülői házam sohasem adnám el. Ill. hivatalos úton -nem civil szervezeteken keresztül- támogatnám Magyarországot, ahol lehetőségem lenne rá.


A német állam hatóságai ebben tudnak tanácsot adni, vagy csak a nem német származású "migránsokat" fogadják be?



2017. nov. 21. 14:02
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
# 1.: Én lassan örülnék, ha visszamehetnék (bár majd 300 éve érkeztek az első felmenőim), a magyar társadalomba nem tudok beilleszkedni (szedett-vedett társadalomnak érzem, ami széthúz), szerintem a szüleim sem tudtak megfelelően beilleszkedni. Én szeretem Magyarországot, ennek ellenére!
2017. nov. 21. 14:13
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

Te melyik században élsz ?? Mi az, hogy visszaköltözhetek?

Ember, uniós országban élsz akkor költözöl Németországba amikor akarsz. Édes jó istenem.. :''DD


Viszont ha bizonyítani tudod, hogy félig német vagy akkor automatikusan kérvenyezheted a német állampolgárságot.

2017. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Pl. a jelenlegi Kormányunkat támogatom, a legtöbb dologban egyetértek a politikájukkal. Hazaszerető embernek érzem magam, mégis a fenti gondolatok hatalmasodtak el rajtam ez utóbbi időben. Tudom, azt is, hogy a legtöbb német származású ember szereti Magyarországot (a Nagyszüleim, Dédszüleim harcoltak Hazánkért), soha el nem menne innen, szeret itt élni, nem akarom őket megbántani. Viszont azt érzem, ha a szíriaiaknak, É-Afrikaiaknak van joguk Németországba költözni, akkor nekünk német származásúaknak is kellene legyen. Legalább egy kettős állampolgárság erejéig.
2017. nov. 21. 14:19
 4/35 Gugu Gabor ***** válasza:
98%

szerintrm nézz utánna hogy mik a német allampolgárság feltételei (gyanítom hogy a sokadik generációs német felmenő nem az)


egyébként ahogy fent írták a költözés nem gond

2017. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Gyanítom én is, hogy a sokadik generációs német felmenő és, hogy a Dédapa, még perfekt német volt, az kevés.


Szerintem az EU nem megoldás mindenre, Magyarország, Németország és az én családom, még mindig lesz, amikor az Európai Unió, már rég megszűnt és csak a történelemkönyvek lapjain olvashatnak róla.

2017. nov. 21. 14:26
 6/35 anonim ***** válasza:
98%

"A német állam hatóságai ebben tudnak tanácsot adni, vagy csak a nem német származású "migránsokat" fogadják be?"

Mintha rossz helyen tetted volna fel a kérdésedet. Ez az oldal nem a német állam hatósági oldala.

Egyébként valami távoli ,18.századi ősökre hivatkozva azt állítani, hogy te németnek érzed magadat.....ez csak a te elképzelésed.

Az EU-nak köszönhetően bármikor mehetsz Németországba. Be fognak fogadni, szerezhetsz munkát, lakhatást.

A migránsok sem kapnak állampolgárságot, csak befogadják őket .

2017. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
# 7.: Ez érthető, de esetleg én könnyebben integrálódnék a német társadalomba és hasznosabb is lennék, mint, hogy Hazámban jelenleg kallódom, nem igaz?
2017. nov. 21. 15:01
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Eskuszom nem ertelek...


Minden tovabbi nelkul kikoltozhet Nemetorszagba, nem kell hozza engedely. Ez tok fuggetlen attol, hogy honnan szarmazik a dedapad!

2017. nov. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
14%
Visszataszító egy izé vagy, és nem a német származásod miatt, igaz, nem is annak ellenére.
2017. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

# 9.: Igazad van az EU-ban pillanatnyilag ez megoldható.

Én arra lennék még kíváncsi, hogy segítenék-e a német társadalomba való integrálódásom, pl. a nyelvtanulást?


Lengyelországban is vannak szervezetek (igaz ezek kétes helyről irányított civil szervereztek, de EU pénzből mennek), akik a nem német származású migránsok társadalomba való integrálódását segítik (nyelvtanulás, óvoda, iskola, közösség). Ilyenekkel, még itthon a városomban is találkoztam, mert ide is eljönnek.


Gondolom Németországban állami pénzen is van hasonló.

2017. nov. 21. 15:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!