Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha üzemi balesetet szenvedtem...

Ha üzemi balesetet szenvedtem és "kártérítést" indítok a munkáltatóm ellen, akkor a kártérítés összegének alapja lehet a cég forgalma?

Figyelt kérdés
Maradandó sérülést szenvedtem munkavégzés közben. A kártérítés jogossága sem kérdés, csupán az, hogy miért fizetnek multi cégek nevetségesen kevés összeget egy ilyen üzemi balesetre, amikor a forgalmuk alapján ennél többet is tudnának? Ha van például 1 milliárdos forgalmuk, akkor miért nem ez alapján számolják ki a kártérítés összegét? Mert ugye ha bűncselekményt követ el az ember, akkor akár akár 8-10 évre is börtönbe mehet, ami szinte százalékosítható az átlag életkorához; miért nem ugyanezen százalékmértéken arányosítják a cég bevétele utáni összeget kártérítés címén?

2017. nov. 22. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, mivel a cég forgalmát nem egyedül hajtod fel.

Ha ők a hibásak, akkor fizessenek tisztességes életjáradékot, minimum a fizetésednek a 2*-ét meg a kezelésed meg egyéb költségeket is.

2017. nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez pont ugyanaz, hogy ha gyorshajtasert megbuntetnek nem kell tobbet fizetned, ha gazdag vagy...


Gondolom volt egy biztositasod, az alapjan megy minden...

2017. nov. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából azon gondolkodtam, hogy ha mondjuk az átlagéletkor 70 év, és mondjuk bűncselekményt követek el, amiért ülök 7 évet, akkor ugye az életem 10%-a elmegy egy rossz döntés miatt... Miért ne lehetne erre hivatkozni a munkáltatómmal szemben, hiszen az ő hibájukból (pillanatnyi rossz döntésükből adódóan) "bűncselekményt" követtek el az én rovásomra. Na már most simán lehetne a forgalmuk bizonyos százalékával büntetni őket. Mert ha például egy milliárdos cég kifizet 500 ezret kártérítés címén, az olyan, mintha kábé emberölésért 2 napot kellene ülnöm. Ha csak ennyi lenne a büntetés, akkor holnaptól szinte mindenki bűnözne, mert nem lenne visszatartó erő (törvény).


Amúgy a cégem folyamatosan lábbal tiporta a szabályokat és semmit sem változtattak a bevett "jó" szokásukon és bármikor benne van a jövőben egy hasonló sérülés... Szóval nekik nincs visszatartó tényező.

2017. nov. 22. 09:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó, ez is igaz, hogy az összes ilyen munkáltatót szarrá kellene bírságolni.
2017. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
A kártérítés nem a károkozó anyagi helyzetén, hanem a téged ért kár mértékén múlik. Meg kell térítenie az egészségügyi kezelésed (esetleges gyógyászati segédeszközök) költségét, a baleset miatt kieső bevételedet, a többletköltségeidet (akár a lakás átépítését vagy a költözést, ha pl. arra kényszerülnél tolószékbe kerülve, de ha maradandó sérülésed van és emiatt nem tudod a korábbi munkádat folytatni, akár életjáradékra is igényt tarthatsz, ha meg nem tudod a korábbi életviteledet folytatni (le kell mondanod pl. kedvenc sportodról), akkor nem anyagi kártérítésre is igényt tarthatsz. Az összeg és a jogcím vitathatósága miatt lehet, hogy bíróság mondja ítéli meg a kártérítés mértékét, de az mindig a károddal van összefüggésben, nem a cég bevételével...
2017. nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 23. 08:36
 7/7 anonim ***** válasza:

"Na már most simán lehetne a forgalmuk bizonyos százalékával büntetni őket. "

Ha pedig a csőd szélén táncol a pár fős céged, akkor meg tőled vonnának le pénzt, az üzemi baleset folyományaként? :)

2017. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!