Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a férjem amerikai és...

Ha a férjem amerikai és magyar kettős állampolgársággal rendelkezik, akkor a gyerekünk is megkapja majd az amerikai állampolgárságot (én "csak" magyar vagyok), ha itt születik Magyarországon, és itt is élünk?

Figyelt kérdés

2017. nov. 23. 14:43
1 2
 1/18 anonim válasza:
87%
Szerintem automatikusan nem. Én úgy tudom, hogy az USA területén belül kell megszületnie a gyereknek. De biztos ellehetne intézni a dolgot ha ott laknátok.
2017. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%

Lehet, hogy rosszul tudom, de ha egy amerikai apának házasságban gyereke születik bárhol a világon, akkor az amerikai lesz.

Mint ahogy ha egy kínainak születik gyereke Magyarországon, attól a gyerek még kínai és nem magyar.

De esetleg meg lehetne kérdezni a követséget, csak egy telefon.

2017. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
38%
2. te miről beszélsz? A kérdező az állampolgárságról beszél nem arról hogy amerikai vagy magyar lesz-e a gyereke..alap hogy félig amerikai és félig magyar lesz de nem erről van szó.
2017. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
0%
Szerintem ez mindenhol úgy van, hogy olyan országban lesz állampolgár amelyikben született.
2017. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#4: Ez nem igaz. Szinte mindnehol a vérségi származás számít, vagyis a szülők állampolgársága.

Ha én kimegyek pl. Angliába, és véletlen egy hónappal előbb szülök, akkor a baba nyilvánvalóan magyar állampolgár lesz.

2017. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem, csak ha Amerikában születne.


Itt magyar állampolgárságú lesz.

2017. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az adott ország állampolgárságát kapja meg automatikusan, ahol születik.
2017. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Bementek vagy betelefonáltok az amerikai konzulátusra és megkérdezitek. De szerintem automatikusan biztos nem és ha már régóta itt éltek és nem is terveztek Amerikába költözni akkor sem valószínű.
2017. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az USA az egyike azon kevés államnak, ahol az számít, hol született a gyerek. Aki az USA területén születik, az amerikai állampolgár.

Magyarországon pl nem így van, aki Magyarországon születik, nem lesz automatikusan magyar állampolgár, csak ha legalább az egyik szülő az.

2017. nov. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező!

A gyereked is kettős állampolgár lesz.


És aki nem hiszi, olvasgassa a Kormányablakot.

[link]

2017. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!