Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adósomnál a végrehajtó csak...

Adósomnál a végrehajtó csak munkabér letiltást tudott elérni, pedig százmilliós vagyont menekített ki. Mely hatóság a következő lépés?

Figyelt kérdés

Cégei vannak, és nem én vagyok az egyetlen pórul járt hitelezője. Minimálbéres ügyvezető jelenleg (ebből a fizetéséből tudja a végrehajtó levonogatni a tartozását felém), de következő lépése ennek a cégnek is a megszüntetése lesz, tehát arra sincs esély jelenleg, hogy tizenév alatt apránként pénzemhez jussak.


Tipikus vagyonmentés történt, ami bűncselekmény. Melyik szervhez, hatósághoz érdemes fordulnom?


2017. nov. 23. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordulhatsz bàrhova, aki ilyen szinten tud pènzt menekíteni, az nem kispàlyàs, így mindig megtalàlja a kibúvót. Mondj búcsút a pènzedtől szerintem.
2017. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
NAV?
2017. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mielőtt bárhová is fordulsz, gondold végig, hogy te mit kaphatsz azért, hogy bűnözőknek hitelezel. Még a végén téged is bekaszniznak, és annak biztos nem örülnél.
2017. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hitelezőként kezdeményezhetsz felszámolást az adós cége(i) ellen, bár felteszem, sokra nem mennél, mert szerintem ezt Te is tudod, másrészről, akinek van annyi agya, hogy előre kimenekíti a vagyonát, az ellen a felszámolás sem ér sokat.


Megjegyzem, polgári jogilag a felszámoló 5 évre visszamenőleg támadhatja meg az adós szerződéseit, ha úgy gondolja - és ezt bizonyítani is tudja - hogy az adós a szerződéseivel vagyonmentést végzett.


Ahhoz, hogy a csődbűncselekmény megálljon, elég sok mindent kell TUDNI BIZONYÍTANI!!!!! ÉS NEM PEDIG FELTÉTELEZNI!!!!!


Ha egyébként bűncselekmény történt, akkor a végrehajtónak is van lehetősége feljelentést tenni.

2017. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A cégei (mind) felszámolás alatt vannak, most kértem le a cégadatokat. A végrehajtó nem tesz többet a szükséges minimumnál. Azt meg pláne nem értem, hogy miért lennék én bűnsegéd, ez a hozzászólás nettó hülyeség volt, bocs. Igen, mivel bizonyítékom nincs a vagyonmentésre és távol álljon tőlem a rágalmazás, csupán szeretném ha rendesen utánanéznének, hogy az életstílusa egybevág-e hivatalos vagyonával... (akár magánnyomozót is fizetek).
2017. nov. 25. 14:00
 6/9 anonim ***** válasza:

"Azt meg pláne nem értem, hogy miért lennék én bűnsegéd, ez a hozzászólás nettó hülyeség volt"



Ezt hol olvastad? Melyik hozzászólásban?

2017. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Mielőtt bárhová is fordulsz, gondold végig, hogy te mit kaphatsz azért, hogy bűnözőknek hitelezel. Még a végén téged is bekaszniznak, és annak biztos nem örülnél."


Erre gondoltam...

2017. nov. 27. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:
De kár, hogy ilyen régi kérdés és csak most dobta fel a GYK, pedig lettek volna ötleteim... Történt azóta valami?
2023. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta, kérdező?
nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!