Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így törvényes, van értelme...

Ez így törvényes, van értelme a fogyasztóvédelemhez fordúlni?

Figyelt kérdés

Lényeges, h nem velem történt az eset, hanem egy facebookos csoportban olvastam.


Vett az illető videókártyát, abban az online üzletben ahol bitcoint is elfogadnak. El is utalta a megadott bitcoin menyiséget. Teltek a napok, de nem jött semmi. Mire írt a cég, h sajnos nincs raktáron a kívánt termék és nem is lesz mostanság. Így visszafizetik az összeget kb 300.000ft. A probléma az, hogy közben eltelt pár hét, és eközben a bitcoin árfolyama jelentősen nőt. Így az a bitcoin mennyiség már nem 300.000-t ér hanem több mint 400.000. Az illető szólt, hogy mivel ő bitcoinba fizetett, abban is kéri vissza, ugyan akkora bitcoun mennyiséget. Jogos ez a kérelem? Van esély, h igazatadnak a srácnak? Mi erre a hivatalos eljárás?

Én úgy gondolom, h a srác hibáján kívül károsodhat, itt csak is a bolt s hibás, h olyan terméket árul a honlapján ami nincs nekik. Ráadásul hetekig nem jelzik ezt a vásárlónak. Szerintetek?


2017. nov. 30. 19:35
 1/9 A jó édes ***** válasza:
Ha a boltnál csak forint összeg jelenik meg, akkor nem jogos. Ha ők is bitcoint látnak a tranzakció során, akkor lehet kötekedni, de szerintem ebben az esetben sem jogos, hiszen aki bitcoinban fizet az felvállalja az árfolyamkockázatból eredő kockázatot. Ha ez nem tetszik neki, akkor forduljon a bitcoin-jegybankhoz (ja, hogy olyan nincs - bocs). A barátod jelenleg ugyanazt akarja bebizonyítani, mint a devizahitelesek - hogy mindenki más helikopter, de ő volt a fain gyerek.
2017. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az első nagy tévedésben van.

1. Eleve nem kellett volna felvenniük a rendelést, ha nincs raktáron a cucc - szerintem.

2. Abban a formában kell visszafizetni a pénzt, amiben a vevő utalt, és ugyanannyit, árfolyamtól függetlenül, hiszen az üzletet sem érte semmiféle kockázat: nem váltották forintra, stb.


Itt bizony nem csak fogyasztóvédelmi törvénysértés történt, hanem csalás is: jogtalan haszonszerzés is előfordulhat, hiszen hetekig a cégnél pihent a srác pénze, és jogtalanul nyertek, nyerészkedtek rajta: ha nyernek megtartják, és forintban fizetnek, ha buknak, akkor bitcoint megy vissza, és a srác bukik. Nekem ez a gyanúm.


Amúgy ugyanaz a helyzet, mint egy magyar boltban, ahol euroval is lehet fizetni.

2017. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megkapta volna a videókártyát, akkor is bukott volna, hiszen akkor se lenne nála a bitcoin már.
2017. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Üzletet meghiúsult, a szerződést semmisnek kell tekinteni, az eredeti állapotot kell visszaállítani. Ennyi. Eredeti állapot B, ami ugye nem Ft. Csak ismétlem magam. De a lényeg, hogy szerintem tök jogos az igény, és én nem csak fogyasztóvédelemmel fenyegetőznék, hanem sajtóval is, perrel is.
2017. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
gondolom az aszf-ük kitér rá, hisz a bitcoin még messze nem hivatalos valuta..
2017. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelemhez fordulni soha nincs értelme, azok nem csinálnak semmit. Ebben az esetben főleg, szerintem ott azt sem tudják, mi az a bitcoin. Legfeljebb az internetet lehet vele telekürtölni.
2017. dec. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Off: Oké, a sors ilyen kabaré sztorit nem csinált még. :D Valaki lehet kevesebb BitCoint kap vissza, mivel a BitCoin bányászok miatt készlethiányok alakultak ki a videókártyákból. :D

On: Mibe volt feltüntetve az ár? Forint vagy BitCoin? Forintba akkor azt fogja mondani a fogyasztóvédelem, hogy csak annyit kell visszafizetni, amennyi BitCoin kijön 300 ezerből.

2017. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tárgyi tévedések vannak.

Ha meglenne a videókártya, akkor bukik rajta, de az valóban a vásárló kockázata. Ki van írva, hogy mennyi B-bekerüla kártya, annyit fizet a srác, ha közben emelkedik az árfolyam az az üzlet haszna: mindketten spekulálnak a devizával, az nyer, akinél van, ill. a srác fix árat fizet.


De nem kapott semmit cserébe, miért forintosítják a jóváhagyása nélkül a pénzét, és miért nem naprakész árfolyamon?


A másik meg az, hogy van-e egyáltalán a cégnek jogosultsága arra, hogy devizát (B is az) ne csak kezeljen, hanem VÁLTSON is. Ez ugyanis egy tökkülön feladat, és kétlem, hogy átváltásra (B->Ft / Ft->B) egy webáruház jogosult. Már itt is meg lehet őket fogni!

Én megfenyegetném azzal is, hogy ráküldök néhány hatóságot, és nem állnék meg a fogyinál, de menne a NAV, a pénzkezelésnél is megnézném, hogy milyen intézmény az illetékes, és felsorolnék néhányat.

2017. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A #7 jól írja, minden másban fenntartom az álláspontomat.
2017. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!