Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minek számít a munkáltató...

Minek számít a munkáltató részéről ha az összes dolgozót átjelent 4 órásba mindenféle beleegyezés értesítés nélkül?

Figyelt kérdés

Az minek minősül egy munkáltató részéről ha az összes alkalmazottját mindenféle értesítés és szerződésmódosítás nélkül átjelenti 4 órásba? Eredetileg mindenki full 8 órás volt benne is van a szerződésben, senki se írt alá szerződésmódosítást senkinek nem is szóltak. Csak a háttérben suttyomban átjelentettek 4 órásba mindenkit.

Úgy derült ki hogy valakinek van ügyfélkapuja és rutinból ránézett és kiderült. Majd szólt ennek annak azok is ügyfélkapuztak és azoknál is ez volt.

Mostanra ott tartunk hogy így vagy úgy de mindenki utána nézett és mindenkinél ez van.


Ez minek minősül? Ez már tudatos csalás? Btk-s cselekmény?


2017. dec. 2. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Írsz az illetékes hatóságnak. Nem tudom Nav vagy munkavédelmi hatáskör e. Elég egy levél hagyományos borítékos álnéven és kész. Ugranak mindenre. Én már többször ráküldtem a munkavédelmet a munkáltatómra (multi) ha nem tartották be a törvényeket. Pontosabban kétszer. Mindkétszer kinn voltak egy héten belül. Másodiknál kirúgta a cég a munkavédelmis alkalmazottját is pedig már több mint tíz éve ott volt. Nyilván büntetést kaptak a hiányosságokért meg ő felelt.
2017. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na én meg olyat tudok volt munkahelyemen (szekus cég) hogy valaki feldobta a céget hogy feketemelósok is vannak, az ellenőrök kijöttek körbe se néztek csak be a főnök irodájába majd negyed óra és távoztak és megjött a jegyzőkönyv később hogy minden rendben.

Távozás közben az ellenőrök EGY LÉPÉSRE mentek el az éppen ott melózó feketemelósok mellett. Körbe se néztek.


Én meg ezt tudom.

Sztori.

2017. dec. 2. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun én csak annyit látok, hogy van bejelentés vagy nincs, azt nem tudom, hogy néztétek meg 8 órás vagy 4 órás. Hol látni ezt?
2017. dec. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!