Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki egy köztéri padon a...

Ha valaki egy köztéri padon a pad tetején ül az szabálysértésnek számít? Nem, nem vicc a kérdés

Figyelt kérdés

2017. dec. 2. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Köztisztasági szabálysértés
2017. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Miért lenne szabálysértés?
2017. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

"Aki

a) a közterületen, a közforgalom céljait szolgáló épületben, vagy közforgalmú közlekedési eszközön szemetel, ezeket beszennyezi,"


Ha felteszed a lábad, beszennyezed.

Ennyi.

2017. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem vettem viccnek... mert tudom, hogy vannak olyan idióták, akik nem rendeltetés szerűen használják a dolgokat.


Szóval, az a nyomorék akit ezért megcsesztek, miért nem úgy ült a padon, AHOGY KELL, miért a pad tetején ült, összeretkezve a pad ülő részét ?


Remélem adtak neki egy 30-ast a rendőrök.

2017. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
30 ast a rendőrök :D Jó vicc volt ebben az országban semmit nem büntetnek az idióta cigisek itt pöfékelnek a bkv megállóban mindig rájuk kell szólni hogy takarodjanak el. Ja de egy valamit büntetnek ha eladsz valamit 200 ft -ért és nem adózól belőle 100-at
2017. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem minősül szabálysértésnek.


# 3/5 Időpont ma 19:14

Vicces vagy.

Szeretem amikor olyanok okoskodnak jogi kérdésekben, akik csak addig jutnak el, hogy egy jogszabály szövegét kimásolják, aztán értelmezik ahogy tudják.

[link]


Azzal, hogy a lábad ráteszed egy pad ülő részére, nem követsz el szabálysértés. Ilyen erővel azzal is elkövethetnéd, ha esős időben sáros lábbal lemész a tiszta aluljáróba. Vagy a gyereked, mikor állva hintázik a hintán. Egy pad ülőfelülete nem egy steril felület.Száraz időben a cipőd is száraz - esőben meg nem ülsz oda, de ha mégis, akkor lemossa az eső.

2017. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, de remélem, hogy igen, mert baromi idgesítő, ha azért nem lehet leülni egy padra, mert más összemocskolta.
2017. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

Jaj, hát persze, hogy én vagyok a hülye, akkor nem is te, hogy belinkeled a magasan képzett közteresek kisokosát :D

Mi lesz a következő? Az óvodásoknak készített füzet?

Amiben elmagyaráznak nekik pár TIPIKUS esetet, de messze nem az összeset.

A pad felső részén ülés nem rendeltetésszerű és igen is beszennyezi a pad ülő részét.

Az, hogy te sza rás után nem mosol kezet, mert szerinted nem kell, attól még más nem lesz hülye, ha kezet mos.

A gyökér, totál más példáidat meg nem is minősítem, mert mindent megmagyaráz :D

2017. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

21:02-es.



Az aluljáró rendeltetése az, hogy azt használja a gyalogos forgalom, ne az úttesten kolbászoljanak át 1-ból b-be.


Míg A PAD RENDELTETÉSE az, hogy leüljenek rá. NORMÁLISAN, ahogy azt megtanították gyerekkorban.


Ha neme tudod, hogy kell leülni egy padra, akkor elmagyarázom... nincsen semmi baj.


Szóval a legtöbb pad két részből áll, egy "ülő" részből és egy háttámlából, hogy hátra tudjon dőlni. Szóval odamész a padhoz, leülsz, az ülő részére, majd a hátadat neki támasztod a támlájának. Woálá, így kell használni rendeltetés szerűen a köztéri padot.

2017. dec. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 05:35

A stílusoddal nem foglalkozom. Azzal magadat minősíted.

A lényeghez: egy szabadban álló, köztéri pad ülőfelülete nem egy steril műtőasztal. Annak a "beszennyezéséhez" több kell, mint otthon a vasárnapi ebédlőasztaléhoz. Az ki van téve az időjárás viszontagságainak, hó, eső, por koszolja, kóbor állatok mennek át rajta, madarak ürüléke szennyezi - és kb. soha nem tisztítják. Sokan éppen azért ülnek a háttámlára, mert a keskenyebb felület kevesebb mocskot hord.

Több mint 20 éves rendőri pályám során egyetlen esettel sem találkoztam, mikor ilyesmiért feljelentettek vagy megbírságoltak volna valakit.

2017. dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!