Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítség! Az anyósom el...

Segítség! Az anyósom el akarja venni a gyerekem. Nem veheti el?

Figyelt kérdés
Párommal és a 8 hónapos lányommal ott lakunk az anyósomnál. Alapból nem voltam anyósomnak a legjobb mert "az ő fia jobbat érdemel", de mióta megszülelett a lányom mindenbe beleszól, miért ilyen ruhát adok rá miért így fürdetem stb. De ezt csak akkor csinálja amikor a párom nincs otthon, előtte meg adja a szépet és a jót. Elküldött a házából de alig engedte hogy a kis lányomat magammal hozzam. Anyukámékhoz költöztünk mert a párom az anyjának adott igazat. És most olyanokat talált ki hogy nem adok neki enni, inni, hogy nem fürdetem, és az a legdurvább kitalálta hogy meg akarom ölni a saját lányomat, ezért elakarja venni tőlem alaptalanul, a gyámhatóságra akar menni. Minden hónapba viszem a védőnőhöz, aki szintén mondja hogy tökéletes a súlya a 8 hónapos gyereknek, nincsen semmi baja, orvoshoz is viszrm rendszeresen. Ilyen kamu vádakkal csak nem veheti el a gyerekemet ugye?.. Válaszokat Köszönöm előre is.

2017. dec. 4. 10:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Ugyan ezt magad se gondolod komolyan, hát hogy vehetne el? Mondjuk én a helyedben már ereg mentem volna a bíróságra gyermekhelyezési pert indittatni, ha ilyen hülye párom lenne
2017. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz. De ez mind tegnap történt úgyhogy még levagyok sokkolva.. Azért félek hogy eltudja venni mert fiatal vagyok (20). És nem tudom ilyenkor mit lehet tenni..
2017. dec. 4. 10:12
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Kedves anyuka! Ezeket a vádakat bizonyítani kell, tessék rendesen ellátni a gyermeket és akkor minden jól fog alakulni. Az eljárás hossza és típusa függ az anyós kitartó működésétől. Az anyós nem veheti el a gyermeket. A hatóság igen.
2017. dec. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
7%
A hatóság veheti el, ha nem gondozod rendesen. Úgy látom, te magad is gyerek vagy még.
2017. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
49%

Az anyósod nem veheti el, de a kicsi apja viszont igen.

Indíthat gyermek elhelyezési pert és majd a bíróság dönt, hogy kinek ítéli a gyereket.

Ha az apa kapja, akkor az anyós besegíthet a fiának a gyerek nevelésébe.

2017. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
94%
Ha éheztetnéd, az látszana rajta. Maximum kivizsgálják az ügyet, de ha ilyesmi nem áll fenn, akkor lehetsz te 18 éves, akkor sem veszik el tőled. Ha meg valami nem megfelelő, akkor kérheted, hogy anyaotthonban helyezzenek el, ahol segítenek, amiben kell.
2017. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
A gyámhatóság nem hülye, nem fogja csak úgy bemondásra elvenni a gyerekedet. Te viszont feljelentheted őt rágalmazásért.
2017. dec. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Először is nézd meg, milyen címre van bejelentve a kislány. Ha a párod hivatalosan is az apja a gyereknek (van apasági nyilatkozat, így is anyakönyvezték), akkor indítsd meg a bíróságon a gyermekelhelyezést, lehet sürgősséggel ideiglenest kérni. Azért is fontos tisztázni, kivel lesz a gyerek, mert ez alapján kérhetsz tartásdíjat is. Valószínűtlennek tartom, hogy egy 8 hónapos gyereket elvegyenek az anyjától, viszont amíg nincsenek letisztázva a dolgok, a kislány pedig lakcímkártya alapján az anyóséknál lakik, addig esetleg próbálkozhat. A baba automatikusan arra a címre van bejelentve, ami a szülés időpontjában a te lakcímkártyádon szerepelt állandó lakcímként.
2017. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Üres fenyegetőzésre a gyámhatóság nem válaszol. Gondolhatod hogy nem bemondásra veszik el a gyereket hanem mondjuk kompetens személyeket megkérdeznek (pl. Védőnő, Gyerekorvos).
2017. dec. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Anyukámékhoz vagyunk bejelentve én is meg a pici is. Az apa meg nem akarja a gyereket meg se fogja amikor haza jön. Az anyja vádaskodik.. Termesztésen alaptalanul mert hiába vagyok fiatal ellátom a gyerekemet. Hisz a védőnő is mondja mindig hogy nincs semmi baj a gyerekkel..
2017. dec. 4. 10:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!