Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki lehet így paterolni egy...

Ki lehet így paterolni egy egyesületet a szeméttelepre?

Figyelt kérdés

Egy egyesület az önkormányzattól bérelt helyet, és elmaradt a számlákkal és a bérleti díjal és több felszólítás is érkezett, de a legutolsó épp nyári szünet alatt, ezért nem került átvételre. Így egyik napról a másikra az egyész helységet kiürítették és a cuccokat a szeméttelepre szállították, majd lelakatoltáka helységet. Jogszerű volt ez?


Mellesleg az önkormányzat tudott róla, hogy az egyesület cuccai között felbecsülhetetlen értékű tárgyak vannak. Több olyan ember is lett volna az országban aki 1milliót is adott volna érte, ha elárverezik, vagy csak a tartozást kifizethetik érte. Tehát anyagilag is egy buta lépés volt inkább embereket fizetni, hogy a szeméttelepre vigyák. Ráadásul nemzeti értékek voltka köztük, egyedi és pótolhatatlan darabok.


Egyrészt egyeztetés nélkül lehetséges-e jogszerűen így kilakoltatni? Másrészt ha erről tudnak, akkor nem hanyag kezelésnek számít-e? Illetve nem értem, ha mondjuk valmelyik egyesületi tagnak a saját személyes holmija is a helységben volt, akkor jogszerű azt a szeméttelepre szállítani a tudta nélkül? Ha én elhagyok bármit a BKV-n még ők is a talált tárgyak osztáláyra viszik és nem a szeméttelepre, és ha pénzt hagyok el, elvileg még azt is törvénytelen eltulajdonítani.



2017. dec. 5. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A kilakoltatás az volt. A leírtak alapján több felszólítást is kaptak, ha tojtak rá, akkor viseljék a következményeit. Viszont a szeméttelepre vinni más tulajdonát nem az.
2017. dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"több felszólítás is érkezett" Innentől mi is a probléma? A leírásból számomra az derül ki, hogy a bérleti szerződést megszegte az egyesület, a számlák nem fizetésével pedig még kárt is okozott a bérbeadónak. Kell hozzá némi bőrvastagság arc tájékon, hogy még a bérlőnek álljon feljebb...
2017. dec. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

basszus, ennyire gázok vagytok?

leírtam, hogy a felszólítás és akár a kilakoltatás is jogos, csak ezt meg lehetett volna úgy csinálni, hogy a cuccokat elvigyék a tulajdonosaik, sőt még ki is fizették volna a pénzt mások, ha a cucc az önkormányzat tulajdonába került volna, de szerintem nem került jogilag, másrész itt közhasznú egyesületről van szó, és azt is mondtam, hogy az önkormányzatnál is van szerintem a mi pénzünkön gazdálkodás, és a szeméttelepre kidobni nemzeti értéket vagy bármilyen értéket nem az! Az önkormányzatnak egyébként nem volt sürgős a helység használata, legfeljeb a tartozás behajtása, de ha a cuccok az ő tulajdonába kerülhettek jogosan, akkor azt el kellett volan minimum árverezze

egyébként pedig mint mondtam jogilag az egész az utolsó felszólítással válhat aktuálissá, de egyzserűen nyári szünte miatt ezt senki nem is tudta átvenni

2017. dec. 5. 23:01
 4/5 A kérdező kommentje:
korábban tárgyalások voltak a tartozás egyenlítéséről, meg telefonon tartották a kapcsolatot stb.
2017. dec. 5. 23:01
 5/5 A kérdező kommentje:
de kérem ne azok írjanak, akinek ilyen véleméyneik vannak, hanem aki ért valamit a joghoz, köszönöm
2017. dec. 5. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!