Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok arról, hogy 14...

Mit gondoltok arról, hogy 14 év a beleegyezési korhatár?

Figyelt kérdés

2017. dec. 7. 12:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
70%
Nekem reálisnak tűnik.
2017. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
31%
Azt, hogy elég sokan ezt sem várják ki hanem már 11...12 évesen kezdenek szexelni. Áruld el, hogy SZERINTED jogilag mit lehetne kezdeni az ilyen gyerekekkel?
2017. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
26%
Igazán lejjebb vihetnék...
2017. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem egy 14 éves még elég gyerek egy felnőtt embernek. De a világon 14-16 év körül van átlagon a korhatár, szóval annyira azért nem lógunk ki. Szerintem túlzás viszont hogy Amerika egyes államaiban 18 év a korhatár.
2017. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
23%

Le.om.mindenki akkor szexel amikor akar. Mindegy,hogy jogilag mi a megengedett. Az emberek ugy sem veszik ezt figyelembe. Ma mar a 12-13 eves GYEREKEK is d.ak orrba szajba. Szerintem ez nem normalis. De sok minden neveltetes kerdese is(szerintem) meg persze,hogy kinek milyen az etrekrendje. De legkevesbe az a meghatarozo hogy amugy jogilag 14 eves kortol van a beleegyezesi korhatar. Ez van aztan szevasz tavasz. Addig amig nem lesz gyerekem nem aggodok ilyeneken. De azt nem szeretnem,hogy a kolkom majd 14-15 eves azonnal terpessze szet a labat az elso utba eso csavonak aki szepen nezett ra vagy azt mondja neki,hogy "szeretlek" ugyan igy a fiam se legyen gyerekkent egy "casanova". Amig nincsenek tisztaban a vedekezesi modszerekkel,hogy milyen is a biztonsagos szex es miegymas addig nem kene d.ni. 20-25-30 eves hapikkal/nokkel meg egy 13-14 eves gyerek ne d.on. szerintem ez irtozatosan ciki. A felnottre nezve elsosorban. Valami nagyon nagy defekt van azzal az emberrel aki egy altalanos iskolabol kirepult GYEREKKEL letesit barmilyen fele kapcsolatot. Aberalt dolog. Ez a kor kulonbseg teljesen mas ha ket felnottrol beszelunk mar. Na mindegy. 😮


20/L

2017. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Nekem nem a korhatárral van bajom egyébként, mert egy 14 éves és egy 18 éves kapcsolata teljesen rendben van, ha a fiatalabbik fél érettebb a koránál az idősebbik pedig kicsit gyerekesebb, hanem nekem inkább azzal, mikor 30-40-es pali/nő van ilyen fiatal lánnyal/fiúval. Egy 14-16 éves kamasz lehet akármilyen érett is, egy 40 év körüli felnőtt emberhez nem ér fel. Maximum akkor, ha az a felnőtt leragadt a kamaszkorban, mert hát ilyen is van. De tegyük fel, hogy egy 40 éves családapa megunja a feleségét és elmegy keresni magának valami 15-16 éves lányt... Az undorító!

Jó tudom, nem mások életével kéne foglalkoznom, de na, mindenkinek meglehet a saját véleménye a dolgokról, nem?

2017. dec. 7. 13:29
 7/45 anonim ***** válasza:
15%

Én voltam 14 éves és emlékszem, hogy egy átlagos, normális, egészséges ember már 13-14 éves korától kezdve vágyik a szerelemre, fizikai intimitásra és szexre, akármilyen szentségtörés is sokak számára ha ez ki van mondva. Más kérdés, hogy ez nehezen jött össze és csak 18 évesen voltam először valakivel, de ez már az én saram. Teljesen korrekt amúgy ez a 14.


Sok amerikai filmeken felnőtt ember amúgy nem is tudja, hogy Magyarországon 14 év a korhatár, mert az USA legtöbb tagállamában 18 év és azokból indulnak ki, hogy akkor biztos Magyarországon is :D De ezt tényleg figyeljétek meg, rengeteg embernek gőze sincs arról, hogy 14 év nálunk.

2017. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
1%
Meg amugy ma mar egy 12-13 eves gyerek is siman beleegyezik kb mindenbe. Nem kell ehhez semmifele "jogi"dolog. Kit akarunk nyugtatni? Magunkat? Ah hagyjuk mar. Vannak felelosseg teljes szulok akik egy ha eszt vernek a gyerekuk fejebe azok nem fognak azonnal barkivel ba.ni es mindenre bolintani. En is csak 19 evesen veszitettem el (olyannal akit szeretek es most is egyutt vagyok vele) de elotte is lett volna lehetosegem szexre. 15 evesen mar tobb szexualis ajanlatot kaptam. Nem korombeliektol hanem 20-on felettiektol. Ha beleegyeztem volna..akkor is furan jott volna ki az egesz. Valahogy nem tartottam helyen valonak. En ezt boven kitoltam volna 18 eves korra. Akkor ha pl valamibol rendorsegi ugyet csinalnak es a lany/fiu tenyleg nem akarta a kozosulest akkor jol meghurcoljak a "nagyobbat".
2017. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
63%

Bizony ott a pont kerdezo! Nem is a korhatarral van a problema talan. Hanem hogy a felnott emberek allnak le ezekkel a gyerekkel. 14 eves gyereke egy 25-30 eves pasival/novel? Ezzel van a gond.



Abban pedig a masik kommentelonek van igaza..hogy egy "gyerek" tini is mar vagyik a szerelemre a fizikai kontaktra ha valaki ennyi idoseb koraban erettebb es minden ok akkor azt mondom,hogy rendben, nem baj ha egy 17-18 eves fiuval egyutt van. De szerintem lehet talan kicsit varni es talan nem teljes mertekben erre koncentralni meg akkor is ha forr vere az embernek.


Szoval talan a lenyeg,hogy ne egy idosebb emberrel tortenjen a dolog.

2017. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
5%

Amúgy észrevettem, hogy itt mindenki a fiatal lányokról ír :D


Mert sajnos a valóságban a 14-16 éves fiúk elképesztő többségének esélye sincs lányt/puncit szerezni még annyi idősen, pedig ők is nagyon akarnák. (Csak gondoljatok vissza a saját magatok középiskolai osztályára, hogy mondjuk ott második osztályban (15-16 évesen) hány fiú volt már nővel és hány nem. Általában max 3-4 májeren kívül senki sem látott még puncit)

2017. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!