Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntettek meg innen már...

Büntettek meg innen már valakit "illegális" drónozásért?

Figyelt kérdés
Kicsit hiányosnak tűnik nekem ez a mostani dróntörvény, lényegében most akkor hogyan határozzák meg a drón törvényességét, valamint hogy zajlik egy büntetési procedúra? Egyáltalán a gyakorlatban létezik ez?

2017. dec. 8. 22:43
 1/6 anonim válasza:
Engem. Tok elhagyatott helyen voltunk es nem volt reptetesi engedely. Hopp a rendoreseg kiadott egy 30.000 Ftos csekket
2017. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bírságban viszont ha lakott területen drónozol és valaki fel jelent abból csúnyább eljárás is indulhat
2017. dec. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Versenykategóriás gépem van, plusz jelenleg három rc repülő, egyikkel sem volt soha gond. Igaz, le van beszélve a közeli sportreptérrel hogy ha nincs forgalmuk, akkor oda megyünk.
2017. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Engem csak ittas vezetésért.
2017. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#2, na igen, de most akkor hogyan is néz ki egy eljárás? Bejelentik h "hahó, van itt egy drón" (tegyük fel hogy nem tudni milyen) és akkor hogyan tovább?
2017. dec. 9. 12:57
 6/6 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:
100%

A probléma abból adódhat ha kimegy egy járőr miközben te repteted a géped. Akkor akár le is foglalhatja plusz meg meg is büntet, főleg ha lakott terület fölött történt az eset.

Engem sosem büntettek meg még, persze igyekszem külterületén használni a drónomat, de arra is and példa hogy a saját telkünk fölött repkedek, de akkor nézem a GPS-en hogy szigorúan fölötte maradjak és ne adják támadási felületet. A másik meg hogy zömében rendes szomszédságunk van akiknek eszébe sem jut feljelenteni, hiszen tudják hogy csak egy hobbi, szórakozók, és nem pedig kémkedtek valaki után (mert akad pár hülye aki azonnal ezt mondaná..)

A másik hogy lakott terület fölött a kamerát tájékozódásra használom, nem készítek felvételt. Mert ha a felvételen látszik a más kertje (márpedig 25-30m-ről már 5-6 ház simán látszik) az szintén aggályos jogilag..

Összességében én sajnálom hogy ilyen szar a szabályozás... igazából legálisan nem is repülhetsz hobbi szinten, mert annyit amennyibe kerülne, meg amennyi utánajárás van, nem is ér meg ..

2017. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!