Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik a feltételei az olyan...

Mik a feltételei az olyan adománygyűjtéseknek mint amiket például a Wikipédia szokott tartani?

Figyelt kérdés

Azaz, adott egy 3 éve online weboldal aminek én vagyok a tulajdonosa. Több adománygyűjtési módnak is utánanéztem, de több kérdés is zavar.

1. Ha az oldal tulajdonképpen egy fan page, akkor tartozom-e a szerzői jog tulajdonosának, ha adományokat gyűjtök. NINCS rajta jogvédett tartalom, csak hírek, rajongói posztok, esetleg 1-1 kép.

2. Az oldal külföldieknek szól és tőlük is jönnének az adományok, ilyenkor a magyar vagy a külföldi törvények vonatkoznak.

3. Illetve ilyen célra lehet e használni pl. a [link] oldalt, amit pár éve itthon még úgy reklámoztak hogy adózatlanul gyűjthess bármire (akár új telefon stb...). Ez utóbbit csak azért kérdezem mert ilyen oldalakon általában beteg gyerekeknek és hasonló további problémákkal foglalkozóknak gyűjtenek.


Gondolom látszik hogy nem igen vagyok tisztában a dolgokkal ilyen téren, de kérlek azért ne küldjetek el a fenébe... Csak nem igen fog menni finanszírozni a weboldal reklámját, fenntartását, stb.. a jövőben olyan szinten ahogy most..


Köszi minden segítőkész választ!!

És bocsánat ha hosszú lett.



2017. dec. 13. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a lényeg, hogy ha adományt gyűjtesz akkor a pénzt arra költsd amire kéred, szóval ha reklámra, fenntartásra kéred a pénzt akkor az készüljön belőle. Ha magadnak egy okostalafonra gyűjtenél azt is lehet, de akkor úgy kell kérni az embereket, hogy a te támogatásodra adják a pénzt. Úgy tudom, hogy adományok után nem kell adót fizetni, csak senki ne legyen becsapva.
2017. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Adományokat 40%-s adó terheli, lásd Kickstarter.

Ha a jogtulajdonos nem egyezik bele a gyűjtésbe, akkor be is perelhet. Ha ez egy rajongói oldal, akkor mégis jogvédett tartalom van rajta. Az 1-1 kép jogvédett.


A Disney az elmúlt években rá van szállva rajongói dolgokra. Mindenki nyakát kitörik. Így a többi cég is ezt csinálja. Játékgyártók, kiadók, filmstúdiók. Mindenki.

2017. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!