Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aggódnom kéne, hoy felnőtt...

Aggódnom kéne, hoy felnőtt koromra nem fogok ingatlant örökölni?

Figyelt kérdés

Igazából elég kényes helyzet áll fenn. Jelenleg egyetemista vagyok, a szüleim pár éve elválltak. Volt egy lakásuk, mely felett tulajdonjoggal bírtak és a házastársi vagyonközösség részét képezte, mivel együtt vásárolták. Azonba a válás után ez az ingatlan illetve lakás el lett adva. Apukám a barátnőjéhez költözött, anyukám pedig a barátjához. Anyukám jelenleg a barátjával bérel lakást. Apukám pedig megházasodott másodjára is, az új feleségénél él, illetve az állandó lakcímem is oda van bejelentve.


Na már most ha a válásra nem került volna a sor a korábbi ingatlan illetve lakás felett öröklés során tulajdonjogot szerezhettem volna, ám jelen esetben egy igen problémás helyzet van kialakulóban, ugyanis apukám jelenlegi feleségénének a lakása az a feleségének a különvagyonához tartozik.


Attól félek, hogy valamelyik szülőm (50 év körüliek jelenleg) még azelőtt meghal, hogy én befejezném az egyetemet és elkezdhetnék dolgozni. Ilyenkor mi fog történni velem? Sajnos nagyon félek ettől a szituációtól és bár amúgy a szüleimnek nincsen jelentősebb egészségügyi problémájuk, de szerintem ez irtó aggasztó.


Ti mit gondoltok?



2017. dec. 13. 19:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

pár javítás:

*hogy

*elváltak

*ugyanis apukám jelenlegi feleségénének a lakása az ***apukám*** feleségének a különvagyonához tartozik.

2017. dec. 13. 19:25
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
akkor az lesz, mint minden más felnőtt emberrel, megoldja magának a lakhatást a fizetéséből
2017. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem segítenek a szüleid vagy nem örökölsz, akkor nem lesz ingatlanod. Számos ilyen ismerősöm van, mind belátta, hogy külföldön kell folytatnia. A hitel pedig nagyon nagy falat egy nagyon jólkeresőnek is, egy átlagosnak vagy rosszul keresőnek ne is téma. Aztán a mai Magyarországon általános munkahely elvesztésének óriási rizikója miatt jó fizetéssel is nagyon nagy kockázat. Én mondom irány külföld, csak azzal meg az a baj, hogy nem jössz vissza. Minden ismerősöm úgy ment ki, hogy jön vissza, de már megmondták, hogy az Orbán kormány művét látva soha. Itt szétloptak mindent ezek, nyugdíj nem lesz. Akkor minek dolgozzon, adózzon, járulékozzon itt egy életen át, hogy idős korára beintsenek neki és perelhesse a gyermekét a szülőtartásért ha nem akar éhenhalni.
2017. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Balázska, ha nincs keresett szakmád, akkor nem kell a Deák téren lakást venni.
2017. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon fiatalok a szüleid, ha a legrosszabb forgatókönyvet vesszük, akkor is minimális az esélye, hogy egyik se érje meg, amíg a saját lábadra állsz. Ha meg az egyik életben marad, ő biztosan nem hagyja, hogy az utcára kerülj.
2017. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy meg ha van is a szüleidnek ingatlanja, ideális esetben mire azt örökölhetnéd, már évtizedek óta saját egzisztenciád van. Én mindig azt mondom a szüleimnek, hogy legyünk majd együtt nyugdíjasok. :)
2017. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Én úgy gondolom, hogy egyetemistaként már felnőtt vagy.
2017. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Ha lenne testvéred akkor mi lenne? Ha örökölnél se lenne annyi hogy vegyél valamit. Másik hogy lassan már mindegy mi a kérdés azaköcsögorbán a válasz. A világ életben hitelből vettek az emberek házat.
2017. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
#8 Itt nem az ingatlannak, mint értéknek az öröklése a lényeg, hanem hogy ha meg is halnak a szülei, van egy otthona, ahol továbbra is lakni tud. Kevés az esély rá, hogy a szülei párjai felnőttként magukhoz akarnák majd venni. Tesók meg pláne nem vágják maguk alatt a fát, ha a lakás árából nem jönne ki két másik, akkor nem adják el, hanem együtt laknak benne. Lényeg, hogy van egy biztos pont, ahol lakni lehet.
2017. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Hát elég gáz lesz.


Ma Magyarországon,aki nem örököl legalább a szülei után egy ingatlant,annak nagyon nehéz lesz.

Még saját ingatlanban is nagyon nehéz megélni 120-150 ezer Ft-ból.

Akinek ez sem jut,annak marad az albérletezés,de még azt sem önállóan,hanem lakótárssal,és ilyen albérlet- és élelmiszerárak mellett nem lehet semmit félretenni.

Hitelt sem nagyon fogsz tudni felvenni.


Én is azt tanácsolom annak,aki semmit nem örököl a szülei után,hogy menjen külföldre,mert sosem fog kikerülni ebből az állapotból itthon.

2017. dec. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!