Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít zaklatásnak, moleszt...

Mi számít zaklatásnak, molesztálásnak, és mi a jogi következménye?

Figyelt kérdés

Manapság ugye nagy divat lett megélhetésből emiatt feljelentgetni.

A zaklatásnak tudom mi a büntetési tétele, de a molesztálásról nem sokat találtam.

Például ha ilyet kérdez valaki "szia, szexelünk?" az molesztálás? Vagy ha folyamatosan a mellét bámulja?

Zaklatás ugye csak akkor lenne, ha az elutasítás után is folyamatosan ezt kérdezgetné, nem?

Illetve írjatok már erről minél többet legyetek szívesek!

Rengeteg ilyen hír van mostanság, és a jogi hátteréről nagyon keveset írnak. Lassan már az ilyen témájú feljelentések a zaklatások.

Ne értsetek félre, elítélem a zaklatókat, de az alaptalanul feljelentőket is! Főképpen azért, mert ezzel a tényleges áldozatok ügyeit bagatellizálják el. Kb. ott tartunk, hogy az a hír, ha nincs hír erről.


2017. dec. 21. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Nincs jogilag olyan, hogy szexuális zaklatás (sima van, de az komolyabb dolog, mint amire te gondolsz szerintem), szexuális kényszerítés és szeméremsértés van, molesztálást meg szerintem csak kiskorú ellen lehet elkövetni, de a google a barátod.
2017. dec. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most már kb minden, már érintés se kell, csak pár szó, lásd havas (najó jó, ő azért a felcsúti KISZ titkárnak se tetszik).
2017. dec. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A zaklatáshoz kell a rendszeresség vagy a tartósság (ahogy írja is a kérdező), a molesztálást viszont így nem ismeri a büntetőjog, az adott cselekmény dönti el, hogy a molesztálás abban az esetben zaklatásnak is minősül-e - 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről (a továbbiakban: Btk.), 222. §.


(De például a molesztálás adott esetben megvalósíthat becsületsértést - akár bűncselekményt: Btk. 227. §, akár szabálysértést: 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről, 180. §.)

2017. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!