Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes csalással ezek...

Internetes csalással ezek alapján tudnank vádolni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Másfél hete vettek tőlem egy tabletet dobozában, minden tartozékával. Előre utaltak a pénzt, én személyesen akartam átadni a terméket - ez a beszélgetésünkben is benne van- de postán kérte végül. Mondtam utánvéttel nem lehet, mivel többször vissza jött már a postán amit később nekem kellett kifizetni.

Szóval, a banki értesítést követően postára adtam a terméket, csomagszammal, ajánlva.

A vevő atvette, majd közölte hogy doboz üres volt, nem volt benne a tablet csak maga a doboz, a töltő, papírok.

A kérdésem az lenne, hogy ez alapján mi várható? Nekem soha semmilyen (itt névtelenül leírnám ha lenne) ilyen problémám nem volt, ez első ilyen panasz, ha tesz is feljelentést akkor ott is látni fogják hogy nekem nem volt ügyem. 19.000.ft rol van szó.

Saját bizonyítékaim : a beszélgetés, a postai feladovevényt, a csomagszam, ezen súly is szerepel! és az h atvette, alairta.

Mi várható?



2017. dec. 22. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, neki kellene bizonyítania, hogy nem volt benne. Amit nem fog tudni.
2017. dec. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igaza van az elsőnek. Ezzel nem tud bizonyítani semmit ellened.
2017. dec. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bepróbálkozott, ennyi. Hamis tanúval még tehet egy kört, de gondolom, te nem egyedül csomagoltad, vitted a postára a laptopod, így neked is van tanúd. :)


Gondolom, ő ezzel a trükkel játszik. Nem tojnék be szerintem nem tesz feljelentést.


Másik lehetőség, hogy a postán lopták ki. Nem szabad ilyen játékba menni. Mindent személyesen!

2017. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak próbálkozott, de ha ott a csomagtömeg, akkor nehezen tud bármit is bizonyítani.
2017. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak ismeretlen tettes ellen merne feljelentést tenni, hacsaknem azzal jön,hogy valami súly volt a dobozban, de akkor mért küldted volna a töltőt? Ekkor a rendőrség elakad azzal, hogy nem bizonyítható semmi, szóval dobja az ügyet.

Vegyél fel minden beszélgetést köztetek!

2017. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem bizonyítékerejű, de esetleges szembesítéskor megtörheti.
2017. dec. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!