Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valaki tulajdonos és...

Lehet valaki tulajdonos és haszonélvező is egy ingatlanban?

Figyelt kérdés

2017. dec. 26. 21:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Valaki már haszonélvező az ingatlanban, és a tulaj ráíratná - eladná - a tulajdonjogát. Akkor maradna a haszonélvezet is az új tulajnak, vagy azt törlik a tulajdoni lapon?
2017. dec. 26. 21:34
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
A haszonélvezet megszűnik,hisz a tulajdonjog magában foglalja a haszonélvezeti jogokat is,több annál.
2017. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Minek válaszol olyan, akinek fogalma sincs, miről beszél!


Egy ugyanazon személy nem lehet ugyanannak az ingatlannak a tulajdonosa és haszonélvezője egyidejűleg.

A tulajdonos rendelkezik a tulajdonával (használja, alakítja, eladja, adót fizet utána, stb.). A tulajdonjog az elidegenítéssel (eladással, örökléssel, ajándékozással, stb.) szűnik meg.

A haszonélvező kizárólag az ingatlan hasznát élvezheti, nem alakíthat, nem adhat el, viszont a haszonélvezeti joga addig áll fenn, míg él, vagy önként lemond róla.

Ha tehát egy tulajdonos eladja azt az ingatlant, amelynek van egy haszonélvezője, akkor a tulajdonos új lesz, a haszonélvezet marad. Ez a lényege.

Haszonélvezet jellemzően akkor jön létre, ha meghal egy házastárs, a tulajdont örököseire hagyja írásban, ekkor az életben maradt házastárs haszonélvező lesz, kirakni nem lehet, elvenni tőle e jogát nem lehet. Megvásárolni lehet, ha az illető hajlandó rá (ekkor pénzért, vagy másért lemond a jogáról).

2017. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Lehet. Gondolj az öröklésre. Fel ház akkor, fele anyué. Egyikük meghal, részét a gyerekei öröklik, a túlélő házastárs holtig tartó haszonélvezetet kap. Így lesz egyszerre tulajdonos és haszonélvező ugyanazon az ingatlanon.

Ha megveszi a gyerekek részét, a haszonélvezete megszűnik.

2017. dec. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Minek válaszol olyan, akinek fogalma sincs, miről beszél!"


Te nagyokos,törvény mondja ki,hogy megszűnik a haszonélvezet,ha a haszonélvező megszerzi a tulajdonjogot!!


Ptk. 5:154. §


"1) A haszonélvezet megszűnik a határozott időtartam lejártával, a jogosult halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével, továbbá ha a haszonélvező szerzi meg a dolog tulajdonjogát."


Te tulajdonképpen miről zagyváltál itt össze? Szerintem magad se tudod.Ha azt kérdezik megszűnik-e valami,miért nem a kérdésre válaszolsz?

2017. dec. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem baj. Sokan vannak, akik nem értik, amit olvasnak. És mások ledorongolásával próbálják ezt kompenzálni.
2017. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#2-3-5: gyökerek, okoskodtok :D Olvassátok el a négyest, neki van igaza.
2017. dec. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Gyökér,ha olvasnád a kérdés alatti kifejtést,rájönnél,hogy a 4-es nem is a kérdező helyzetére adott választ. Hiába elmélkedett egy sort és vágta rá a válaszát,hogy "lehet",a földhivatalban pontosan arra alapozva fogják törölni a haszonélvezetet,amit én bemásoltam (Ptk. 5:154. §). A többi csak rizsa,üres elmélkedés.
2017. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez annyira szomorú, hogy emberek nem képesek ész érvekkel, kulturáltan megvitatni valamit, csak egymás sértegetésével.

Vad idegen emberek személyeskednek, sértegetnek, ahelyett, hogy alátámasztanák az érveiket - borzasztó, hogy nem tudunk vitatkozni, csak sértegetni :-(


Bocs, kérdező, csak kikívánkozott belőlem. A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de engem is érdekelt volna a válasz - épp ezért olvastam bele a kérdésbe.

2017. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kincsesne ***** válasza:
Igen. Ennek részletezését már feljebb megírták.
2018. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!