Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egészségügyi adatokhoz van...

Egészségügyi adatokhoz van hozzáférése a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Ügyfélkapun keresztül vissza tudom nézni a beteg naplómat, ehhez van hozzáférése bárkinek,különösen a munkáltatónak?
2017. dec. 28. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ugye nem tűnt fel, hogy neked is meg kell adnod a jelszavad a saját fiókodhoz az ügyfélkapun?

Ha nem teszed ki a nyakadba a hozzáféréshez szükséges felhasználó nevet, jelszót, semmiféle "bárki" nem fér a személyes adataidhoz.

2017. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs. Más kérdés, hogy informális csatornákon miket tud meg.
2017. dec. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mitől lenne? úgy lecsuknák mint a szart.
2017. dec. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Mit gondoltokaz alábbi hivatkozás alapján?


[link]


4§ 2) bek o.pontja

2017. dec. 29. 00:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügyi alkalmasságot az (üzem)orvos állapítja meg, nem a munkáltató. Persze az eredményt munkáltató is megtudja, de a részleteket (elvileg) nem.
2017. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Üzemorvosi vizsgálaton a munka adó csak egy papírt kap hogy alkalmas vagy vagy sem, az hogymiért vagy alkalmas vagy miért nem már nem tartozik rá.

(oké egy szemüveggel alkalmast pld nehéz eltitkolni)

2017. dec. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Én dolgoztam egy szarrágó gyárban egy-két hétig. Ott saját üzemorvos volt, és csak az ő orvosi igazolását fogadták el. Képzelhetitek, vidékről felbotorkáló félhullákat! Vagy nem is tudom, hogy gondolták! Amúgy egy rohadt adócsaló patkány cég volt, akik hülyére vették a jogaikat nem ismerő, tanulatlan embereket.


Az üzemorvos láthatja elvileg, de csak akkor szerintem, ha nem tiltod le az ügyfélkapun.

2017. dec. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, így már értem, és logikus is :-)
2017. dec. 29. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!