Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet az ilyen szülőktő...

Hogyan lehet az ilyen szülőktől elvetetni a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy lakásunk amit nagy sajnálatunkra kiadtunk egy "családnak". 3 gyerek van egyik kicsi, másik pici. Fizetni nem fizetnek semmit! Sem bérleti díjat, sem rezsit.

Bejutottunk végre a lakásba, retek mocsok van. A gyerekek büdösek voltak és mosdatlanok, a földről ettek (ami fura mert 50 ezres vízszámlát csináltak). Jogi lépéseket teszünk a bérleti díj miatt, de a gyerekekkel is kéne tenni valamit.

A szomszédok szerint sokszor egyedül hagyják a gyerekeket (szerintem a legidősebb is ilyen 5-6 éves lehet), ilyenkor verik az ajtót és üvöltenek (elméletileg a szomszédok már szóltak a gyámhivatalnak, azok ki is jöttek de nem történt semmi).

Segítsetek kérlek, mind a két üggyel kapcsolatban szívesen fogadok mindennemű segítséget!!



2018. jan. 7. 14:46
 1/10 anonim válasza:
84%

Jesszus...remélem van közjegyzői szerződésetek és már felmondtátok, különbwn nagyon kemény menet lesz.

Gyámhivatalnál is tuti felnyomnám őket azonnal.

Lehet fújjogni, de mi pont ezért csak egyedülállónak adjuk ki a lakásunkat, soha nem volt még gondunk lekopogom pedig már a 3.bérlőnk van.

2018. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi sem adjuk ki többet gyerekeseknek, az biztos!!!
2018. jan. 7. 14:59
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Az egyetlen megoldás az ilyen esetre, ha közjegyző előtt hitelesített szerződés van. Ha nincs, akkor patthelyzet, ha van gyerek ha nincs, nem tudsz csak úgy kirakni vkit, a lakhatás joga ugyanis magasabb rendbe esik, mint a birtokjog. Hangsúlyozom, ez gyerektől függetlenül van így, akkor sem tudnád őket kirakni jogi úton, ha csak mint pár lennének ott, ha nincs szerződés. Egyéb esetben illegális úton lehet, nem kell részleteznem.
2018. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Szerintem nektek is a gyámügynek kéne szólni, az nem ugyanaz, ha a szomszéd szól.
2018. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
67%

Azért mert vki kisgyerekes még nem kell ràhúzni a vizes lepedőt. Vannak kultúràlt családok is. Hozzá teszem mi nem lakunk albérletbe nem azért írtam.

Csak kár előre ítélkezni egy negatív tapasztalat alapján.

2018. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Nemrég láttam egy videót, hogy hogyan tudják kitenni a bérlőt, ha nem megy magától. Ha a tulaj is be van arra a lakcímre jelentve, akkor egy zárassal felnyittathatja. Majd záratcserél. Innentől kezdve ő lakik ott.
2018. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2018. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

"a lakhatás joga ugyanis magasabb rendbe esik, mint a birtokjog."


Szerintem arra gondolsz hogy a birtokjog erősebb mint a tulajdonjog.


Amúgy meg a közjegyzői szerződéssel az azonnal kirakás sem azonnal. A jogszabályban pontosan meghatározott lépéseket és határidőket megtartva azzal is kb 3 hónap alatt ürithető ki leggyorsabban a lakás. Ami összehasonlithatatlan még mindig a peres eljárás 1-2 éves idejével, igy mindenképp erősen ajánlott. De ne gondolja senki hogy az azonnal kitehető azt jelenti hogy másnap már ott sincsenek. 3 hónap alatt is remekül le lehet amortizálni egy lakást és tartozást felhalmozni.

2018. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
69%

"Azért mert vki kisgyerekes még nem kell ràhúzni a vizes lepedőt. Vannak kultúràlt családok is"


Senki nem mondta hogy nincsenek, mi is azok vagyunk. Csak azt irtam megértem azt aki nem a saját lakásával,pénzével akar kísérletezgetni hogy most vajon pont egy rendes gyerekes családnak adta-e ki... Sajnos a legtöbb ilyen akit nem lehet kirakni pont gyerekes család aki a gyerekek miatt többet megenged magának mert megteheti.

2018. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én a kérdezőnek írtam és nem a te gondolatmenetedre reagáltam.

Kar ezért lepontozni.

2018. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!