Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartás behajtása?

Szülőtartás behajtása?

Figyelt kérdés

Milyen törvényes eszközök vannak a szülő kezében, ha be akarja hajtani a gyerekén a szülőtartást?

Kormányszervekhez (NAV, stb.) is fordulhat segítségért?

Tényleg igaz, hogy ez olyan, mint a gyerektartás?

Ha az illető nem fizet, akkor börtönbe is kerülhet?



2018. jan. 14. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Erre még nincsen törvény ha jól tudom azaz még nem kötelező a szülőtartás
2018. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Szükséges egy végrehajtható bírósági határozat, mely kötelez a szülőtartásra, s akkor a végrehajtóhoz fordulhat, illetve a rendőrségen is feljelentést tehet - 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról, 11. § és 2012. évi C. törvény a büntető törvénykönyvről, 212. § (2) bekezdés.
2018. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem igy van!

A szülőtartási törvény már az 50-es években létezett, és a módosítás is életbe lépett 2016-ban.

2018. jan. 14. 11:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülőtartásra a rokontartás szabályai irányadóak, melyet a Ptk.-ban (2013. évi V. törvény a polgári törvénykönyvről) talál, 4:194. §-tól 4:212. §-ig.
2018. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A rokontartás érvényes a szülöre is.


A szülö akkor jogosult, ha már nem munkaképes korú, nincs meg a létminimuma, és a tartásra kötelezett gyerek megélhetését ezzel nem veszélyezteti. Emellett a tartás nem jár, ha a szülö érdemtelen erre.

2018. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2-es!


Fantasztikus válasz, sok, helyénvaló info!

Nagyon szépen köszönöm!


Csak még 3 kérdésem lenne, ha nem baj!


1:

Jól értem, hogy ez köztartozás, amit az idei évtől a NAV hajt be?

Annak ellenére, hogy a szülőtartás per az polgári per?


2:

Mi van, hogyha a gyereknek semmije sincs Magyarországon.

Egy másik kontinensen él, egy olyan országban, amelynek nincs sem kiadatási, sem bankinformációs egyezménye Magyarországgal.

Akkor nemzetközi elfogatóparancsot ad ki a Bíróság?


3:

A gyerek távollétében is megitélheti a Bíróság a szülőnek a szülőtartást?

2018. jan. 14. 11:40
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Egy gyereket úgy kell felnevelni, hogy ez ne per kérdése legyen, hiszen egy szülő-gyerek viszony sokkal szorosabb kötelék mint bármilyen bírósági végzés. Ha ütötted vágtad, megittál előlle mindent, szarul nevelted, akkor mégis mit vársz? Ha nem, és szeretetben nevelted, akkor ez alap, hogy ő is ragaszkodik hozzád...
2018. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Én csak egy rokon vagyok, aki a majd 20 éve külföldön élő "gyereknek" akarok segíteni!


"Ha ütötted vágtad, megittál előlle mindent, szarul nevelted, akkor mégis mit vársz?"

Sajnos ez mind megtörtént, ezért is döbbentett meg amikor azt hallottam, hogy a "szülő" be akarja perelni a gyerekét! Ezért próbálok segíteni a gyerekének!

2018. jan. 14. 15:07
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
NEm fogja tudni szerintem....Minden bíróság szkeptikus a témában feltehtőleg. Én ha szeretetben odaadással áldozatokkal felneveltem a gyermekeimet, nem feltételezem, hogy nem löknének egy tányér levest ha ráutalva lennék. Igaz, hogy nem szivesen venne el az ember a gyermekeitől egy fillért sem, és egy tányér levest sem... De aki perel, azzal nem stimmel valami:(
2018. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ütötted vágtad, megittál előlle mindent, szarul nevelted, akkor mégis mit vársz?"


EZ kimerítí az érdemtelenségre való okot - ezért ilyen esetben szóba sem jöhet a szülötartás.

2018. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!