Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kézbesítési vélelem életbe...

Kézbesítési vélelem életbe lép magánszemélyek közötti lakásbérleti szerződés esetén is? (Bérleti díj nem fizetése)

Figyelt kérdés

Hivatalosan kiadtam egy lakást lakásbérleti szerződésen keresztül. A bérlő ma (2018 január 14-éig) még nem fizette ki a novemberi rezsi és decemberi bérleti díjat.

Szeretnék hivatalos fizetési felszólítást küldeni neki.

Ha nem veszi át másodszori kiküldés után sem, akkor életbe lép a kézbesítési vélelem?


(fizetem az adót rendszeresen a lakás után)


[link]



2018. jan. 14. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Az új polgári törvénykönyvben nem találhatunk rendelkezést arról, hogy a kézbesítési vélelem magánszemélyek között is élő intézmény, a hivatkozott Wikipédia-cikk is kiemeli, hogy csak hatósági iratok kézbesítésénél alkalmazható ez.
2018. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te hivatalosat nem tudsz, max tértivevényeset.

A bérleti szerződés felmondásához meg nem kell különösebb indok.

Persze, ha a te neveden maradtak a szolgáltatások, akkor az kellemetlen.

2018. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha a kezbesitesi velelem maganszemelyek kozott nem alkalmazhato, akkor a tertivevenyt ha az alberlo nem veszi at, soha nem fizettethetem ki a tartozasat? Tudtommal ki kell ertesitsem h fizesse be a tartozasat. Mire jo nekem akkor a hivatalos szerzodes ha a penzbeli koveteleseim nem ervenyesithetok? Vagy hogy mukodik es jogilag? Mit lepjek? Tartozik a novemberi rezsivel decemberi rezsivel es decemberi berleti dijjal es januari berleti dijjal. A butorai bent vannak a lakasomban. Egyszer azt mondja h felmondja, egyszer megse, fizetni nem fizet. Mi a torvenyes utja lepesrol lepesre a penz behajtasanak?
2018. jan. 14. 23:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyás!
2018. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha a kezbesitesi velelem maganszemelyek kozott nem alkalmazhato, akkor a tertivevenyt ha az alberlo nem veszi at, soha nem fizettethetem ki a tartozasat? "


Létezik kézbesítési vélelem magánszemélyek esetében is. Sőt, egyszerűbb, mint a hivatalos út, ugyanis neked magánszemélyként elég azt bizonyítanod, hogy levélben felszólítottad (egy alkalommal), ugyanez hatóság esetén két ízben szükséges.

A magánszemélyek esetében nincs arra hivatkozás, jogalap, hogy nem vette át, vagy nem volt otthon.


A bírósági keresetlevélhez csatolni kell a feladóvevény, valamint a levél másolatát, és kész.

2018. jan. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!