Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Kézbesítési vélelem életbe lép magánszemélyek közötti lakásbérleti szerződés esetén is? (Bérleti díj nem fizetése)

Hivatalosan kiadtam egy lakást lakásbérleti szerződésen keresztül. A bérlő ma (2018 január 14-éig) még nem fizette ki a novemberi rezsi és decemberi bérleti díjat.

Szeretnék hivatalos fizetési felszólítást küldeni neki.

Ha nem veszi át másodszori kiküldés után sem, akkor életbe lép a kézbesítési vélelem?

(fizetem az adót rendszeresen a lakás után)

[link]

jan. 14. 11:11  Privát üzenet  

A válaszok
Az új polgári törvénykönyvben nem találhatunk rendelkezést arról, hogy a kézbesítési vélelem magánszemélyek között is élő intézmény, a hivatkozott Wikipédia-cikk is kiemeli, hogy csak hatósági iratok kézbesítésénél alkalmazható ez.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 14. 12:57 Privát üzenet

Te hivatalosat nem tudsz, max tértivevényeset.

A bérleti szerződés felmondásához meg nem kell különösebb indok.

Persze, ha a te neveden maradtak a szolgáltatások, akkor az kellemetlen.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 14. 13:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha a kezbesitesi velelem maganszemelyek kozott nem alkalmazhato, akkor a tertivevenyt ha az alberlo nem veszi at, soha nem fizettethetem ki a tartozasat? Tudtommal ki kell ertesitsem h fizesse be a tartozasat. Mire jo nekem akkor a hivatalos szerzodes ha a penzbeli koveteleseim nem ervenyesithetok? Vagy hogy mukodik es jogilag? Mit lepjek? Tartozik a novemberi rezsivel decemberi rezsivel es decemberi berleti dijjal es januari berleti dijjal. A butorai bent vannak a lakasomban. Egyszer azt mondja h felmondja, egyszer megse, fizetni nem fizet. Mi a torvenyes utja lepesrol lepesre a penz behajtasanak?

# 3/5Időpont jan. 14. 23:35 Privát üzenet
Fizetési meghagyás!

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 14. 23:37 Privát üzenet

"Ha a kezbesitesi velelem maganszemelyek kozott nem alkalmazhato, akkor a tertivevenyt ha az alberlo nem veszi at, soha nem fizettethetem ki a tartozasat? "

Létezik kézbesítési vélelem magánszemélyek esetében is. Sőt, egyszerűbb, mint a hivatalos út, ugyanis neked magánszemélyként elég azt bizonyítanod, hogy levélben felszólítottad (egy alkalommal), ugyanez hatóság esetén két ízben szükséges.

A magánszemélyek esetében nincs arra hivatkozás, jogalap, hogy nem vette át, vagy nem volt otthon.

A bírósági keresetlevélhez csatolni kell a feladóvevény, valamint a levél másolatát, és kész.

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 24. 06:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nyaraló biztosítás tetőbeázás, szerzödes es a kar közötti idö egy het- fizet a biztosito ilyenkor?
Foglaló és szerződés közötti időtartam?
Ha rendes, törvényes keretek közötti felmondással a szerződés lejárta előtt megszüntetem a közmunka program jogviszonyomat, akkor is megvonják az aktív korúak ellátását?
Az érettségihez kötelező 50 óra közösségi szolgálatról szeretnék kérdezni. Egy nap, illetve egy héten hány órát lehet teljesíteni? Az iskola és szervezet közötti szerződés...
Lakásvásárlás előtt, a foglaló átadásánál, ügyvédi papír kell, vagy elég egy egymás közötti ügyvéd nélküli szerződés?
A főbérlő és az albérlő között csak egymás közötti nem ügyvédi ellenjegyzett szerződés köttetett annak van jelentősége ha az albérlő nem fizet?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!