Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi orvosi alkalmassági...

Munkahelyi orvosi alkalmassági vizsgálat (alkalmatlanság)?

Figyelt kérdés

Nemrég a munkahelyemen volt egy orvosi alkalmassági vizsgálat, amin kötelező volt részt vennem. A szokásos volt, feltettek pár kérdést és megmérték a vérnyomásomat, tehát lényegében semmi. Viszont a vérnyomásom magas volt.


Az orvos ilyeneket emlegetett, hogy "nem akarja kettétörni a karrierem", meg hogy ezt nem lenne szabad elfogadnia, de ő most szívességet tesz és alkalmasnak fog találni.


Na most a munkáról tudni kell, hogy egy sima irodai ülőmunka, semmilyen fizikai megterheléssel nem jár és a mért értékem sem volt kiugróan magas, de tényleg az egészséges szint fölött volt.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben tényleg elég egy szimpla magas vérnyomás ahhoz, hogy valakit alkalmatlannak találjanak és ne kössenek vele szerződést vagy ne hosszabbítsanak? :D Ez számomra teljesen abszurd. Most akkor magas vérnyomással mégis hol dolgozzon az ember, ha nem egy irodában? Haljak éhen?


(Értem én, hogy tök jó, hogy kiderült hogy magas a vérnyomásom, el is fogok menni orvoshoz, de akkor dráma volt ebből, hogy azt hittem elröhögöm magamat. Mégis a felnőtt lakosság mekkora részének van problémája a vérnyomásával? Gyors keresés után azt látom, hogy a felnőttek harmadát érinti, most akkor ők nem is dolgozhatnának?)



2018. jan. 16. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló gondom, mivel eddig soha nem volt probléma a vérnyomásommal, de akkor az orvosin pont fenn akadtam amin én is meglepődtem, meg a doki is, mivel már régóta vagyok a cégnél, és látta az előző papírjaimat hogy ott mik voltak felsorolva értékek szerint. Mivel nem volt annyira drasztikusan magas, de mondta az orvos hogy az már pont az a rész ahol nem volna már nagyon szabad alkalmassá tennie. Akkor mondta nekem hogy mivel még volt majdnem 1 hónapom az előző évi alkalmasságiból mielőtt lejárt volna így annak kell vennem mint ha bent sem lettem volna nála. Elküldött a háziorvosomhoz, mondta hogy nézessem meg, biztos ami biztos, és ha minden oké menjek vissza hozzá, a főnökömmel lebeszélte hogy bármikor mehetek, ne legyen gond. Amikor letudtam ezeket és a háziorvosnál minden oké volt amiről papírt is adott, mert nekem meg is mondta a háziorvosom hogy az csak pillanatnyi érték lehetett ő szerinte. Akkor visszamentem az orvosira, direkt nem is ittam aznap kávét, meg semmit. Odamentem, megmérte egyből jó lett az érték, és mondta is a doki hogy akkor minden rendben, ugye beszélgettem vele arról hogy a háziorvosnál mi volt, meg is mutattam neki a papírt és meséltem hogy kávé nélkül ennyi, az annyi, ami egyébként régen nekem alacsony volt, még anno 19 évesen voltam orvosin amikor javasolták hogy reggelente igyak kávét mert nagyon alacsony volt a vérnyomásom alapjáraton.

Akkor mondta az üzemorvos hogy valószínű így 26 évesen beállt valamiért, de a lényeg hogy már nem magas így megadta az alkalmasságot, de erősen javasolta a saját érdekemben hogy ha van lehetőségem naponta párszor mérjem magamnak, meg 2-3 havonta nézessem meg orvossal is, nehogy tényleg gond legyen később.

2018. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ez számomra totál viccnek tűnik. A vérnyomás hosszú távon öl. Szerintem egy ülőmunkánál semmilyen extra igénybevételnek nem vagyok kitéve, ami miatt problémája lehene velem a cégnek pár éven belül (jobban mondva inkább pár évtizeden belül).

Ha kezeltetni fogom, életmódot váltok, akkor sem valószínű, hogy minden egyes mérésem az egészséges határértéken belül lesz.


Komolyan csak ennyivel meg lehet tagadni az alkalmasságot? Ezentúl úgy fogok félni ezektől a vizsgálatoktól mint a tűztől, stresszelni fogok rajta, hogy elveszíthetem a munkákmat és gyakorlatilag egy öngerjesztő folyamat lesz csak...

2018. jan. 16. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán hasznosabb lett volna, ha mégis leírod, mennyit mértek.
2018. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most egy kicsit mást kérdezek... nem orrolt meg rád mostanában a főnököd? Csak mert felénk (Győr) pár éve az volt a divat, ha valakitől meg akartak szabadulni nem kirúgták, hanem elküldték orvosira. Valahogy egyik személy sem volt MÁR alkalmas a munkára.
2018. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vérnyomás a stresszes életmódtól is lehet magas.

Aminek semmi köze az ülőmunkához.


Én is irodában ülök naponta 10 - 11 órákat, de több százmilliós közbeszerzési szerződéseket jegyzek ellen jogtanácsosként.


Szerinted milyen az én vérnyomásom?


A magas vérnyomás önmagában nem lehet alkalmatlanság oka, csak legfeljebb, ha extrém magas.


Egyébként meg fogyással és gyógyszerekkel tökéletesen be lehet állítani a mértéket.

2018. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Talán hasznosabb lett volna, ha mégis leírod, mennyit mértek."


140 valamennyi volt a szisztolés érték, a pulzus meg 100 körül.

Értem én, hogy ez tényleg magas (viszont közel sem vészesen gáz szerintem), de akkor miért nem azzal kezdik, hogy akkor alaposabb kivizsgálásra elküldenek? Mi ez az idióta nyitás, hogy így nem dolgozhatok. Nyilván ha éhenhalok, akkor az sokkal jobb nekem, vagy tudom is én.


"Most egy kicsit mást kérdezek... nem orrolt meg rád mostanában a főnököd? Csak mert felénk (Győr) pár éve az volt a divat, ha valakitől meg akartak szabadulni nem kirúgták, hanem elküldték orvosira. Valahogy egyik személy sem volt MÁR alkalmas a munkára."


Az a vicc, hogy nem rágott be rám senki, sőt fizetésemelést is most kaptam.


"A vérnyomás a stresszes életmódtól is lehet magas.

Aminek semmi köze az ülőmunkához. "


Nem is azért emeltem ki az ülőmunkát, mert az okozná, hanem azért, mert ha ezt nem végezhetem magas vérnyomással, akkor mégis mit?

A stressz is alap amúgy, bár ez inkább az én vérmérsékletem miatt van így. Alapból túlizgulok dolgokat sokszor.

2018. jan. 19. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!