Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehetne tenni ezzel?

Mit lehetne tenni ezzel?

Figyelt kérdés

Ismerősömön keresztül ismerek egy pedofil férfit, aki lassan a harmincas éveit tapossa. Ez a férfi több 14 év körüli lánnyal éli ki vágyait, rontja meg őket. Azt is hallottam, hogy közösült már 11 éves lánnyal is.


Gondolkoztam azon, hogy feljelentem a rendőrségen, de a szüleim lebeszéltek róla, mert lehet magamnak okozok bajt, minthogy őt fogják el. Ebben az esetben a szülőnek kéne lépnie, de ha nem lépnek, mit lehetne tenni? Több bizonyíték is van ezekre a tettekre, csak félek lépni.


Mit tudnék tenni, hogy az ilyen embereket elfogja a rendőrség?

Előre is köszönöm! 21f



2018. jan. 17. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Névtelen bejelentés például ?

A bizonyítékot meg elküldöd postán szintén név nélkül.

2018. jan. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Mit értesz bizonyíték alatt?!

Mert a hallomáson alapuló feljelentéssel kb. elküldenek a bélbe, főleg, hogy semmi közöd a sértetthez. Amit tudsz tenni, hogy tájékoztatod a gyerekek szüleit, elmondod, hogy mennyi esetről tudsz, és ők vagy lépnek, vagy nem.

De ha komoly bizonyítékod van, akkor az más, csak az a sejtésem, hogy nem bizonyíték az, amit te annak gondolsz, ezért érdekelne, hogy mire gondolsz.

A 11éves gyerek ügyében biztos indulhatna valami, de 14 év felett már nem feltétlenül. Az sem mindegy, hogy milyen kapcsolatban van az illető a gyerekekkel (tanár/pap/nevelő)

Mindenesetre örülnék ha börtönbe kerülne.

2018. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha 14 év felettivel annak beleegyezésével történt, akkor az nem számít bűncselekménynek, feltéve, ha nem adott a szexért valamit, ill. nem tanár, nevelő, ilyesmi. Ha csak fenyegette, vagy a hatalmával visszaélve tette, már az is gáz, de ezeket bizonyítani kell.
2018. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
persze nem feltétlenül mindent neked.
2018. jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:

"Azt is hallottam"


Én rólad hallottam ugyan ezt, megyek is jelenteni.


Szerinted egy 11 éves szülője nem tenne azonnal feljelentést, ha tudomására jutva egy ilyen dolog? Épp te vagy a világ megmentője, akinek az egyedi tudás és tévedhetetlenség birtokában azonnal intézkednie kell?


Ha tényleg elkövetett ilyet, akkor a börtönben a helye.

De ha nem (és ez valószínű azért), akkor tönkreteszed az életét egy ilyen váddal. Utána a sajátod is, mert szétperel, ha nem tudják bizonyítani a hamis vádat.

2018. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Húgomnak van egy barátnője, akinek volt vele dolga. Amint megtudtam, hogy kapcsolatban volt vele, elkezdtem jobban érdeklődni efelől és sok információt megtudtam. Több évig élt illegális kábítószereken, a lányt meg is kínálta sokszor, illetve sok rendőrségi ügye volt, és jelenleg is van fizikai bántalmazás miatt. Húgom barátnője 13 évesen közösült vele, miközben kihasználta a fiatalságát. Továbbá azt is elmondta, hogy erőszakosan viselkedett vele, sok olyan dolgot művelt, amibe nem egyezett bele, de tagadja, hogy erőszak lett volna. Rendőrségi ügyet nem akar belőle, mondta, hogy fél. Ezek után felkerestem a húgom barátnőjének szüleit, de az arcomba röhögtek.


Megkértem húgom barátnőjét, hogy megvan-e a beszélgetés még vele, és sikerült írásos bizonyítékot is szereznem arra, hogy valóban megtörtént, és kissé erőszakos módon követelte a szexet. Utoljára nyáron írt rá, hogy szexelni akar, és nagyon szomorú lesz, hogyha nem megy bele. A szüleinek elküldtem a beszélgetést, hogy bizonyítsam és lépjenek, de rám pikkelnek, pedig a lányuk is hozzájuk fordult segítségért, de vállat rántottak rá.

2018. jan. 17. 14:08
 7/9 kovpet ***** válasza:

De ha sem a lány, sem a szülei nem akarnak rendőrségi ügyet, akkor te miért akarsz beleszólni? Mi jogod van egyáltalán ahhoz, hogy beleszólj az életükbe?

Azzal együtt, hogy szerintem is megérdemelné, hogy leültessék, ha ez igaz, amit írsz.

2018. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy email nem igazán bizonyíték erejű. Elképzelhető, hogy a gyerek és a szülők is rosszul reagálják le a dolgot, de nem tudom, hogy nem épp azzal ártasz-e többet ennek a gyereknek, ha kiteregeted a dolgot. Szerinted nem cincálnák szét a bíróságon az ügyvédek? Kell még tetézni a baját? Ha akkor ment volna orvoshoz, és lenne bizonyíték, de most simán rá lehet mondani, hogy ő a kamugép, és lehet, hogy ettől akarja megkímélni magát és a szülei is őt. Nyilván az lenne a jó, ha valahogy mégis kivonnák a palit a forgalomból, de hát ez nehéz. Sajna ilyen a világ.
2018. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
21 évesen miért kellenek a szüleid ahhoz, hogy bármit is tegyél ezügyben? szerintem igenis lépned kell, van közöd hozzá, a közvetlen környezetedben zajlik az egész, így a te felelősséged is. a saját lelkiismereted miatt is javaslom, hogy azonnal cselekedj.
2018. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!